2019 GAÜ Bahar Şenlikleri

2019’un gelmesiyle birlikte tüm adada nefis bir bahar havası hakimdi. Üniversitelere, gençliği, heyecanı, eğlenceyi hissettiren, okulların birbirleriyle yarıştığı, bir itibar meselesi haline dönüşmüş olan bahar festivalini, geç de olsa Girne Amerikan Üniversitesi  de sonunda düzenliyor.

Okul genelinde çıkan, bahar festivalinin olmayacağı söylentisi, bahar festivalini dört gözle bekleyen öğrenciler için oldukça üzücü bir hal almıştı. Bu üzücü ruh hali, öğrenciler arasında kızgınlığa dönüştü ve öğrencilerin kısa sürede bir araya gelip, “Bahar Şenlikleri Yapılsın!” diye yürüyüş yapmalarına kadar ilerledi. Girne Amerikan Üniversitesi rektörü hakkında çıkan bazı bizi ilgilendirmeyen konulardan bahsetmeyeceğiz bile. 

GAÜ 2019 Yürüyüş, Olay
GAÜ Bahar Festivali Yürüyüşü

Yürüyüş Sırasında Neler Oldu?

 

Girne Amerikan Üniversitesi öğrencilerinin, Hazırlık binasından Rektörlük binasına “GAU uyuma hakkına sahip çık!” sloganıyla yaptıkları yürüyüş ile iptal edildiği iddia edilen bahar şenliklerinin yapılmasını ve benzer isteklerini dile getirdiler. Rektörlük binasının önünde öğrencileri karşılayan Rektör, Prof. Dr. Kutsal Öztürk yürüyüş yapan öğrencilere pozitif tavır takınarak, öğrencilerine ” Ben size hep sevgili öğrencilerim diye seslendim. Sizin maduriyetinizi anlıyorum ve dnleyip gidermek için buradayım. Sizlerin bu şekilde hakkını araması en büyük hakkınızdır.” sözlerinin ardından  aralarından 3 temsilci seçmelerini ve saat 14’de kendisiyle birlikte görüşme yapmalarını istedi. Görüşme sonucunda, öğrencilerin taleplerini dikkate alan yönetim, aynı hafta Bahar Festivali posterlerini resmi instagram sayfasından duyurdu. Bu festival daha önceden planlandı da iptal edildiği bilgisi sadece bir söylenti miydi yoksa gerçekten bu kadar kısa zamanda bu kadar başarılı bir organizasyon toplayabildiler mi merak konusu.

Peki Festivalde Bizi Neler Bekliyor?

Merve Özbey, Erdem Kınay ile işbirliği ile ortaya çıkan “Duman” ve “Helal Ettim” şarkılarıyla Türkiye’de ün kazandı. Bu konserde de bu iki şarkıyı beklerken, eğlenceli, heyecanlı ve yüksek keyifli bir gece bekliyoruz!

“En güzel hikayem”, “Kalbini dinle” şarkılarıyla kalbimizi kazanan Ahmet Evan’dan güzel bir gece bizi bekliyor.

Bizce festivalin en heyecanlı ve en eğlenceli gecesi 15 Mayıs gecesi olacak gibi. Mor ve Ötesi grubu ile festivale damgasını vuracak bir konser

En coşkulu şarkılarıyla tanıdığımı, muhteşem DJ Burak Yeter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir