Akgünler Seferleri YOLCUSUZ Devam Ediyor

Koronavirüs nedeniyle adaya giriş çıkışların kapatılmasıyla birlikte deniz seferlerinin de sonlandırılması beklenmekteydi. Kuzey Kıbrıs’ın deniz ulaşım ağının liderlerinden Akgünler Denizcilikten: “Akgünler Denizcilik olarak seferlerimiz durmamıştır ve devam etmektedir. Sadece yolcu taşımacılığı, Corona virüs önlemleri çerçevesinde 27 Nisan’a kadar yasal olarak durdurulmuştur.” açıklaması geldi.


Akgünler Denizcilik'ten Gelen Açıklama

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

DIŞ DÜNYA İLE BAĞIMIZ KOPMASIN DİYE AKGÜNLER SEFERLERİ YOLCUSUZ DEVAM EDİYOR.

Son günlerde basında yer alan bilgilerin eksik olması sebebiyle Akgünler Denizcilik olarak kamuoyunu aydınlatmak amacıyla açıklama yapmak gereği doğmuştur.

Basında yer alan bilgilerin aksine, Akgünler Denizcilik olarak seferlerimiz durmamıştır ve devam etmektedir. Sadece yolcu taşımacılığı, Corona virüs önlemleri çerçevesinde 27 Nisan’a kadar yasal olarak durdurulmuştur.

Yaşanan kritik süreçte KKTC’nin dış dünya ile irtibatının kesilmemesi ve gıda, içecek, temizlik ve hijyen maddelerinin ülkemize temininde herhangi bir sorun olmaması için yük taşımacılığı tüm olumsuz koşullara rağmen devam etmektedir.

Akgünler Denizcilik seferleri yolcusuz, şöförsüz ve ekonomik olarak maliyetin gelirden yüksek olduğu bir durumda, ülkemizin dış dünya ile bağının kopmaması için yapılmaktadır.

Biz, Akgünler Denizcilik olarak ülkemizin bu zorlu süreci atlatması için elimizi taşın altına koyduğumuzu ve koymaya devam edeceğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Halkımızın da evde kalarak ve sosyal mesafeyi koruyarak bu sıkıntıları atlatmaya yardımcı olmasını dileriz.

KKTC sokağa çıkma yasağı ihlali

KKTC’de 69 Kişi Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Etti

KKTC’de kısmi ve tam sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle birlikte polis kontrolleri de tüm hızıyla devam ediyor.

Bu süreçte halkın, kurallar dahilinde markete,  hastaneye vb. zaruri ihtiyaçlarını karşılamaları için sokağa çıkmalarına izin verilen KISMİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI  ve acil ihtiyaçlar dışında, polis bilgisi olmadan hiçbir şekilde sokağa çıkılmasına izin verilmeyen, saat 21:00 ile 06:00 arası TAM SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI kurallarına uymayan 69 kişi tespit edildi. Haberin devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir