Alsancak’taki Kayalıklardan Denize Atlayınca…

Alsancak’ta Sait Arslan (E-22) isimli şahıs Golden Bay Beach’in doğusunda bulunan kayalıktan yüzmek amacıyla denize atlarken kafa üstü kum zemine çakıldı.

 
 
 
 

Girne’nin batısında yer alan Alsancak bölgesindeki deniz kenarında serinlemek isteyen bir vatandaş, deniz kenarına geldikten sonra denize atlayış yapmak için  kayalıkların üzerine çıktı.

Alsancak’ta Sait Arslan (E-22) isimli şahıs Golden Bay Beach’in doğusunda bulunan kayalıktan yüzmek amacıyla denize atlarken kafa üstü kum zemine çakıldı.

Polis Basın Bültenine göre, olay sonucu yaralanan genç, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak, yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı.


Girne’deki darp zanlısına 20 gün tutukluluk

 
 
 
 

Girne’de meydana gelen ciddi darp, kasti hasar ve sarhoşluk suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Vedat Ergel teminata bağlanmak üzere bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Fatoş Savaşır olayla ilgili bulguları aktardı. Savaşır huzurunuzda bulunan zanlı Vedat Ergel’in 4 Temmuz 2020 tarihinde Girne’de gerçekleşen “Ciddi Darp, Kasti Hasar ve sarhoşluk ” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Polis 4 Temmuz 2020 tarihinde saat 02.30 raddelerinde Girne’de Ecevit Caddesi üzerinde alkollü içki tesiri altındaki Yeniboğaziçi’ nde sakin zanlı Vedat Ergel’in trafikte  Sorun yaşadığı Girne’de sakin Adem Burak BAY’a hitaben “Ne bakıyorsun am.na koduğumun” diyerek itale-i lisanda bulunduktan sonra elleri ile adi edilenin yüzüne defaen yumruk atmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiğini söyledi. Polis müştekinin burnunun ve sağ üst dişinin kırıldığını belirtti.

Burnunda ve sağ üst ön dişinde kırık 

Polis memuru Fatoş Savaşır meselenin polisin bilgisine aynı gün saat 03:00 raddelerinde gelmiş olduğunu ve tahkikat başlatıldığını ve müşteki Adem Burak BAY’ in Girne Akçiçek Hastanesi Acil servisinde doktor tarafindan muayene yapılmasının sağlandığını yapılan muayene neticesinde adi edilenin burnunda ve sağ üst ön dişinde kırık olduğunun tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Polis zanlının 7 Temmuz 2020 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını ve ifade vererek “alkollüydüm, yaptım bir hata” beyanında bulunduğunu belirtti. Polis aynı gün meselede müşteki olan Adem Burak BAY’ın zanlının kendisinden Özür dileyip aralarında anlaştıklarını beyan edip mesele ile ilgili şikayetini geri çektiğini beyan etmiştir.


Son Karar

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının askıda adam kaçırma meselesinden aleyhine dosya açıldığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti, değerlendiren Yargıç Jale Ergüden zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 20 gün süre ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi 

Kamalı Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir