Ayrılık Acısı Nasıl Geçer

Ayrılık Acısı Atlatmanızı Sağlayacak 6 İpucu

Ayrılık acısı, insanı çok ciddi anlamda yıpratabilen, depresyon gibi psikolojik yıpranmalara yol açabilecek bir olaydır. Beklenmedik bir anda terk edilmek ya da ayrılmak bu olayı kaçınılmaz kılar. Umutsuzluğa kapılmayın ayrılık acısından kurtulmanın yolları vardır. İşte ayrılık acısından kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç yöntem


1. AYRILIK ACISI PANZERİHİ: HAREKET EDİN

Genellikle insanlar mutsuz hissedince bir yerlere kapanıp, saatlerce ağladıktan sonra uyumayı tercih eder. Bu yöntem sizi geçici olarak rahatlatsa da genellikle işe yaramaz. Dışarıya çıkın egzersiz yapın, yürüyün ve gücünüz tükenene kadar koşun. Bu vücudunuzdaki stresi ve üzüntüyü atmanıza yardımcı olacaktır. Bu yöntem aynı zamanda sağlığınıza da iyi gelecektir.

Ayrılık acısı ruhunuzu terk ederken hayata çok daha motive bir şekilde bakabilmenizi sağlayacak bu yolu hayatınızın baş köşesine koyun!

2.YENİ YERLER KEŞFEDİN

Eve kapanıp kalmaktansa gezip yeni yerler keşfetmek yeni insanlarla tanışmak iyi hissetmenize yardımcı olur. Eğer imkanınız varsa farklı bir ülkeye tatile gitmek size iyi gelecek ve ayrılığı düşünmemenize yardımcı olacaktır.

Ayrılık acısı haricinde farklı konularda da sıkıntı yaşadığınız dönemlerde yeni yerler keşfetmeyi deneyebilirsiniz. Yeni şeyler keşfetmek, size çok iyi gelecek ve hayat bambaşka bir bakış açısı kazandıracak.

Ukraynaya nasıl gidilir isimli makalemize bu linke tıklayarak göz atabilirsiniz

Ayrılık Acısında Ağlamak Çözüm Mü
Ayrılık Acısında Ağlamak Çözüm Mü

3.YENİ ARKADAŞLAR EDİNMEK AYRILIK ACISI İÇİN BİREBİR!

Ayrıldıktan sonra sürekli yalnız kalmanız o kişiyi size geri döndürmediği gibi kimseye derdini anlatmamak da sizi hasta edebilir. Arkadaşlarınızla vakit geçirmek size iyi gelecektir. Bir süre sonra düşünmemeye başlarsınız.

4.UĞRAŞACAĞINIZ BİR AKTİVİTE BULUN

Sürekli boş durmak canınızı sıkıp sürekli onu düşünmenizden başka bir şey getirmez. Bir işe girip çalışabilirsiniz. Yemek yapmak, kitap okumak veya dizi izlemek kafanızı dağıtmanıza yardımcı olacaktır. Bu tarz aktivitelerle uğraşırken onu düşünmeye fırsatınız olmayacak ve daha iyi hissedeceksiniz. 

Ayrılık Sonrası Hatıralar
Ayrılık Sonrası Hatıralar

5.KENDİNİZİ SEVİN

Ayrıldıktan sonra suçu kendinizde aramak ve kendinizden nefret etmek sizi üzmekten başka bir işe yaramaz. Kendinize zaman ayırın. Sizi mutlu eden şeyleri yapın. Çoğu zaman aynanın karşısında vakit geçirmek iyi hissettirir. Eğer aynada gördüğünüzden memnun değilseniz değiştirin. Başkalarını değil kendinizi mutlu edin.

6.ŞARKI LİSTENİZİ DÜZENLEYİN

Duygusal ve ayrılığı hatırlatan şarkıları dinlemekten vazgeçin. Onun yerine daha hareketli neşeli şarkılar tercih edin.

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer: SONUÇ

Bunları uygulamak başlarda size saçma gelebilir fakat sonrasında yaşamak için bir sevgiliye ihtiyacınız olmadığını fark edeceksiniz. Başlarda zor gelebilir ama her şey başlarda zor gelir ?

Zaman her şeyin ilacıdır, sadece biraz sabır gerekir. Böylece

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir