Kıbrıs kapalı maraş saldırı

BEKLENEN OLDU! Kapalı Maraşa Rumlar Gece Saldırıda Bulundu

Kapalı maraşın Kıbrıs Türk tarafında halka açılmasının ardından Maraş’taki topraklarımız üzerinde hak iddia eden Rumlar, bekleneni yaptı.

Tam da KKTC seçimlerinin gecesinde Kıbrıs Kapalı Maraş yakınındaki sınır kapısı olan Derinya sınır kapısında toplanan 100 kadar Rum eylemci önce taşkınlık yaparak huzursuzluk çıkardı sonra ise Türk tarafına havai fişekler ile saldırarak ara bölgede yangın çıkmasına sebep oldu.


Kapalı Maraş’a Rumlardan Çirkin Saldırı

Bildiğiniz gibi birkaç gün önce Ersin Tatar, Erdoğan ile yaptığı ortak bir açıklamayla Kapalı Maraş’ın sahil kesiminin Kıbrıs Türk tarafında halka açılacağını söylemişti.

Kapalı Maraş, potansiyel açısından Kıbrıs’ın en verimli topraklarından biri. Buranın halka, turizme açılması da özellikle bu dönemde turizm açısından zorluk çeken KKTC için çok büyük bir adım.

Bunu hazmedemeyen sözde dostumuz olan Kıbrıslı Rumlar, dün akşam Derinya sınır kapısında toplanarak ara bölgede yangın çıkmasına sebep olacak türden bir eylem yaptı.

Akıllara Türk bayrağını indirmeye çalışırken Türk askerleri tarafından engellenen Rum gelirken içimizden de keşke Rumların da hafızası bu kadar iyi olsaydı demek geçti.

Detaylar Biraz Sonra

Bilindiği üzere Kapalı Maraş açıldığında Yunanistan Türkiye’ye gerekirse savaş açarız şeklinde tehditvari bir dille söylenmişti.

Kapalı Maraş olayını Birleşmiş Milletler konseyine götüren Rumlar, bu işin içinden bir şekilde arkasına abilerini alarak çıkmaya çalışıyor.

One Reply to “BEKLENEN OLDU! Kapalı Maraşa Rumlar Gece Saldırıda Bulundu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir