Duvardan Sticker Nasıl Çıkarılı

Duvardan Sticker Nasıl Çıkarılır | SADECE 3 DAKİKADA!

Dolaptaki stickerleri nasıl çıkaracağım diye düşünüyorsanız çok kolay bir yolu var. Bu yöntemi kullanarak duvardan sticker nasıl çıkarılır öğrenecek ve kolayca duvarlarınızdaki yapışkanlardan kurtulacaksınız

Duvarlara ya da dolap gibi yüzeylere yapıştırdığınız stickerlar bir süre sonra can sıkıcı olmaya başlıyor. Yapıları gereği de uzun süre kaldıktan sonra çok zor çıkan bu yapışkanlar, duvara adeta tutunuyor.

Bu yazıda, bugüne kadarki en işe yarar ve kolay çözümü bulacaksınız. Ayrıca duvardan sticker nasıl çıkarılır video haliyle de hemen aşağıda!


Duvardaki Sticker Nasıl Çıkarılır Diyenlere

Duvardan bant lekesi ya da sticker kalıntılarını temizlemenin en kolay yollarından bir tanesi hiç şüphesiz bu yöntem. Bu yöntem için ihtiyacınız olan malzemeler ise şöyle;

Duvardan Yapışkan Çıkartmak İçin Gerekli Malzemeler

  • Buharlı ütü ( Özellikle kendinden buhar haznesi olan ütüler bu iş için ideal. Eğer evinizde buharlı ütü yoksa bile kendi ütünüzün buharını kullanabilirsiniz. Eğer hiç buhar veremiyorsanız, sizin için de bir yöntemimiz var)
  • Çöpe atılacak çaput, bez
  • Spatula
  • Tiner

Duvardan Sticker Nasıl Çıkarılır

  1. İlk önce ütüyü iyice ısıtmanız gerekiyor. Ütü ısınırken diğer malzemeleri de dolap ya da duvarın yanına getirin.
  2. Ütü ısındıktan sonra bezi sticker yapışkanların üstüne serin ve ütüyle bezi duvara ütüleyin. Burada mümkün olduğunca buhar kullanın. (Ütünün sıcaklığı elinizde çok ciddi yanıklar oluşturabilir. Bu yüzden elinize dikkat edin.)
  3. Bezi duvara ütüledikten sonra spatula yardımıyla bezi ittirerek duvardaki stickerleri çıkartın
  4. Bu yöntem ile stickerler büyük oranda temizlenecektir. Yine de altında az miktar da olsa kalıntı kalır. Bu kalıntıları ütü yöntemiyle temizlemek çok zor
  5. Yapışkan kalıntılarının tinerle ıslattığınız bez ile silerek çıkartabilirsiniz.
  6. Eğer nasıl yapacağınızdan emin değilseniz Dolaptan Sticker Nasıl Çıkartılır videosunu izleyin!
Duvardan sticker nasıl çıkarılır
Duvardan sticker nasıl çıkarılır

Duvarda Kalıcı İzler Bırakmamak İçin Dikkat!

Her ne kadar bez de kullansak özellikle duvarda kalıcı hasarlar bırakma ihtimalimiz var. Bu nedenle ütüyü kullanırken çok fazla zorlamamak önemli. Aynı zamanda spatula ile kazırken duvara hasat verecek kadar güçlü baskı uygularsanız duvarın kavlama riski var.

Duvara uyguladığınız buharın ardından duvarı mutlaka silin. Buharın duvara zarar vereceğini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden bu işlemi en az ısı ve tiner ile çözmeye çalışın.

Özellikle yeni boyanmış renkli duvarlarda tiner kaynaklı boya akmaları yaşanabilir. Duvardan sticker nasıl çıkarılır derken çok daha kalıcı bir hasar bırakmamak için dikkatlice silin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir