Özgüven kitap tavsiyeleri

EN İYİ 5 Özgüven Kitapları – Özgüven Kitabı Tavsiyeleri

Özgüven, her insan için yaşamı boyunca yapacaklarını, çalışacağı işi, okuyacağı okulu ve hatta birlikte bir ömür geçireceği eşi kazanmasındaki en önemli etkenlerin başında geliyor. Özgüven sahibi insanlar, hayatta çok daha fazla başarılı oluyor. Bunun yanı sıra güzellik, yakışıklılık, zenginlik, bilgi gibi çoğu önemli konuda yoksun olsalar dahi hep en iyisini kazanmayı başarıyorlar. Özgüven kitapları da burada devreye giriyor.

Özgüven sahibi insanların hayatta başarılı olma nedenlerinin başında, karşı tarafa güven verici bir tavır sergilemelerinden yatıyor. Bir sonraki neden ise eğlenceli olmaları. İnsanlar etraflarında kendilerini güldüren insanların bulunmasını tercih ediyor. İşte bu yüzden de özgüven sahibi insanlar, birçok alanda çok daha fazla tercih ediliyor.


İş Görüşmelerinde De Önemli Bir Rolü Var

Özgüven sahibi bir insan olmanın size sadece sosyal hayatta değil aynı zamanda iş hayatında da çok ciddi faydaları olduğunu söylersek yanlış olmaz. Özgüven sahibi insanlar, diğer insanlara oranla çok daha kolay iş bulduğu, mevkilerinin çok daha hızlı yükseldiği araştırmaların sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

İş görüşmelerinde özgüvenin dikkat edilen bir nokta olmasının sebebi ise, görüşmeyi yapan kişiye, güvenilir ve işe hakim bir kişiymiş gibi gözükmenizde yatıyor. Aynı zamanda sohbetin akıcı ilerlemesi, arada yapılan ufak ve etkili espriler de kişinin görüşme yapan kişinin aklında kalmasını sağlıyor.

Özgüven Kitapları Neden Önemli?

Eğer yeterince özgüven sahibi bir insan değilseniz, özgüveninizi çeşitli şekilde geliştirmeniz gerekecektir. Özgüven kitapları da tam olarak bu işe yarıyor. Size özgüven sahibi olmanız için ihtiyaç duyduğunuz o motivasyonu ve özgüveninizi geliştirmek için izlemeniz gereken adımları sunuyor. Bu da kısa vadede işe yarar sonuçlar almanızı sağlıyor.


Özgüven Kitapları Tavsiyeleri

Özgüven geliştirme kitapları seçerken, kitabın kaliteli ve motivasyon verici bilgiler içerdiğine dikkat etmeniz gerekecektir. Bu yüzden kitap tercihini doğru yapmanız oldukça önemlidir. Aşağıda göreceğiniz, tavsiye edilen kitaplar, kitapçıda göreceğiniz yüzlerce kitap gibi değil. Bu kitapların her biri kendine has bir teknik ile özgüven sorununu gidermeyi hedefliyor. Size sadece motivasyon vererek bu işi yapmak yerine psikolojiyi, kişiliği ele alarak başarılı sonuçlar elde ediyorlar.

Özgüven geliştirme kitapları, hemen hemen her kitapçıda bulunuyor. Aşağıda göreceğiniz kitapları da kitapçılarda kolayca bulabilirsiniz. Kitap tavsiyeleri arasından kendinize yakın hissettiğiniz kitabı alıp deneyerek başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Özgüven kazanmak, sanıldığı kadar zor bir şey değildir.

Sam Horn: 30 Adımda Özgüven

En etkili özgüven kitapları arasında yerini alan Sam Horn’un ustaca yazdığı “30 Adımda Özgüven” kitabı, özgüven için tercih edebileceğiniz en yararlı kitaplardan bir tanesi.

Bu kitapta Sam Horn, akıcı ve etkileyici bir dil ile size özgüven kazanmanız için izlemeniz gereken adımları tek tek anlatıyor. Bunu, düzenli bir program halinde yapmanızı sağlayarak çok daha başarılı olmanızda büyük etkisi var. Bu kitabın en büyük işlevlerinden biri, size yüksek motivasyon vermek yerine size bir öğretmen edasyıla özgüven eğitimi veriyor.

Sam Horn’un 30 Adımda Özgüven kitabını okuduktan sonra sizden yapmanızı istediği adımları düzenli bir şekilde tek tek yaparak içinizdeki yetenekli insanı keşfedecek ve kendinize bakış açınız zamanla çok daha farklı hale gelecektir. Özgüven geliştirme kitapları arasında önemli bir yere sahip olan bu kitabı okurlar gönül rahatlığıyla tavsiye ediyor.

Joseph Murphy: Potansiyelinizi Artırın – Özgüven ve Özsaygı Kazanmak

Konu özgüven kitapları olduğunda Joseph Murphy ismini geçirmemek büyük bir hata olurdu. Joseph Murphy, yazdığı kitaplar ile insanlara bir kişisel gelişim uzmanı ya da psikolog gibi yaklaşarak yaşadığı sorunların üstesinden kendi kendilerine gelebilmelerini sağlıyor. Bu kitap, joseph Murphy’in insanlara kendi bilinç altlarını kullanarak sorunlarının üstesinden gelmelerini hedefleyen bir serinin parçası aslında. Serinin diğer kitapları da farklı konularda kendinizin kişisel gelişim uzmanı olmanızı sağlıyor.

Joseph Murphy, diğer yazarların aksine özgüven konusuna bambaşka bir bakış açısıyla yaklaşmış ve özgüven eksikliğinin temelinde psikolojik bazı sorunları barındırdığını ortaya koymuş. Böylece eğer özgüven sorununuzun üstesinden gelmek istiyorsanız ilk olarak yaşadığınız, özgüveninizi etkileyen o psikolojik sorunların üstesinden gelmenizi sağlıyor.

Takıntılı, depresyon eşiğindeki insanların, kendi başlarına karar almakta güçlük çekmesi, bir hata yapmaktan korkarak yapması gereken işleri ertelemesi ve yapmaması, zamanla özgüven eksikliğine yol açıyor. Özgüveninizi geliştirmek içinse ilk olarak takıntılarınızdan, bunalımlı ve depresyonlu ruh halinizden uzaklaşmanız gerekiyor. Bunu yapmak için de kafanızı kurcalayan soru işaretlerinden uzaklaşmanız sağlanıyor. Bu kitap da sıradan özgüven geliştirme kitapları arasından sıyrılmış, psikolojiyi işin içine katarak çok daha etkili olduğunu iddia eden yararlı kitaplar arasında.

Tom Kelley & David Kelley: Yaratıcı Özgüven

Özgüven kitaları arasında önemli yeri olan kitaplardan birisi de Tom Kelley ve David Kelley’in birlikte hazırladığı “Yaratıcı Özgüven” kitabıdır. Bu kitap da diğer özgüven geliştirme kitapları arasından farklılığı ile sıyrılıyor ve insanlara özgüven eksikliğinin yaratıcılık ile yok edilebileceğini anlatıyor.

Yaratıcı Özgüven kitabı ile birlikte yazarlar size özgüven kazanmaktan çok yaratıcı olmanız için çok önemli tavsiyelerde bulunuyor. Böylece özgüveninizi yaratıcılığınız ile birlikte kendi kendine gelişeceğine inanılıyor. Bu kitap ile birlikte yaratıcılığınız doruklarını yaşayacak ve bunun sonucu olarak da potansiyelinizi fark edeceksiniz. Aynı zamanda bir şeyler ortaya koymanın verdiği mutluluk ve işe yararlık hissi de sizi daha iyi hissettirecek ve özgüveninizi çok daha hızlı bir şekilde kazanmanızı sağlayacak.

Özcan Göknar: Özgüven Kazanmak *Özgüven Kitapları Yıldızı*

Bir diğer özgüven kitabı da bir Türk yazardan geliyor. Türk yazarların çok fazla özgüven geliştirme kitapları yazmadığını farkedersiniz. Bunun tahmin edilen sebebi, kitabın neredeyse aynı gibi basılan özgüven kitapları arasında ezileceği ve satmayacağı korkusu yer alıyor denilebilir. Bu ne kadar doğru bir tahmindir, ancak yazarlar ile konuşarak doğru cevaba ulaşabiliriz tabi.

Özcan Göknar bu kitabıyla sizlere özgüven kazanma aşamasında ihtiyaç duyacağınız her şeyi bir arada sunuyor diyebiliriz. Diğer özgüven kitaplarını pekiştirmek, aklınızdaki diğer soru işaretlerini gidermek ve özgüven kazanımıyla ilgili detaylı bilgi bulmak için yanınızda bulundurabileceğiniz çok değerli bir kaynak.

Dale Carnegie: Özgüven Kazanma Yolları 1 ve 2

Kişisel gelişim kitaplarının vazgeçilmez isimlerinden Dale Carnegie’nin en çok sevilen serilerinden biri olan “Özgüven Kazanma Yolları” serisi, toplam 2 kitaba sahip. Bu 2 kitap içeriğinde size özgüven kazanmanız için öncelikle mutlu olmanız, yaşadığınız hayatı ve kendinizi sevmeniz gerektiği başarılı bir anlatım ile karşınıza çıkıyor.

Özgüven geliştirme konusunda denedikleriniz işe yaramadıysa bu kitaba bir göz gezdirmeniz faydalı olacaktır. Bu kitapta da genel olarak kişisel gelişim ile özgüvenin geleceğine inanan yazar, kişisel gelişim dersleri vererek kendinizi çok daha işe yarar hissetmenizi, böylece psikolojinizin daha olumlu bir düzeye çekilmesini, kendinizi daha mutlu hissetmenizi hedefliyor. Kendinizi mutlu hissederek özgüven problemini yenebileceğinize inanan yazar, bu konuda tam bir dahi.

Bu özgüven geliştirme kitapları ile birlikte özgüveniniz birbirinden farklı yollar ile artacak ve hayatta çok daha başarılı olacaksınız. Hayatta başarılı olmak istiyorsanız öncelikle özgüveninizi arttırmanız gerektiğini, bunu da bu kitapları kaynak alarak kolayca yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir