Evden Çalışanlar İçin 2020 Yılının Hayatını Kurtaran Ürünleri

Evden çalışanlar için konfor çok önemli bir detaydır. Evde çalıştığınız zamanlarda işlere odaklanmak, konsantre olabilmek normalden çok daha zordur. Pek çok detay sizin konsantrasyonunuzu bozabilir. Örneğin belinizin ağrıdığı bir gün çalışmak zorundaysanız işlerinizi yapmanız sizin için çok zor olacaktır. İşinizin en yoğun olduğu saatte aklınıza pek çok şey gelerek dikkatinizi dağıtabilir.

İşte tam da bu yüzden satın alabileceğiniz basit ama işe yarar bazı ürünler sayesinde evinizde tam anlamıyla konfora ulaşabileceksiniz. Bu sayede, evde çalıştığınız günlerde hem çalışmak için motivasyon bulabileceksiniz hem de dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzaklaşacaksınız.  

Masaj Yastığı
Masaj Yastığı

Bir yandan işlerinize odaklanırken bir yandan yastığınızın size masaj yapma fikri hiç fena durmuyor. 2020 yılının en çok satın alınan ürünlerinden bir tanesi olan bu masaj yastıkları, evden çalışanlar için gerçek bir kurtarıcı.

200 TL altında bir fiyata alabileceğiniz bu masaj yastıkları sayesinde evde oturduğunuz yerde bel, ayak ağrıları çekmek istemiyorsanız, stresli iş görüşmelerinde sizi bir yandan rahatlatacak bir şeyler arıyorsanız kesinlikle birebir. İnternette masaj yastığı olarak bulabileceğiniz bu ürünün alternatifleri ile birlikte tüm ürünler çok benzer tasarıma ve işleve sahip.

2.Kablo Tutucu

Kablo tutucu
Kablo tutucu

Kablolarınızın etrafta dolaştığı bir masada konsantre olup işlerinize odaklanmanız neredeyse imkansızdır. Eğer kablolar ile mücadele etmekten yorulduysanız çok uygun fiyata bir kablo tutucu alarak kablolarınızın dağınıklığından kurtulabilirsiniz. Hayat kurtarıcı ürünler içinde önemli bir yere sahip olan bu ürün, aynı zamanda doğru kabloyu aramak ile uğraşmamanıza da yardımcı olacak.

Masanıza oturup işlerinizin başına geçtiğinizde masanızda amaçsızca duran bir kağıt parçası bile dikkatinizi dağıtmaya yeterken, kendi özgür iradeleriyle hareket eden kablolar, canınızı fazlasıyla sıkacaktır. Eğer bilgisayar kullanarak çalışıyorsanız, masanızda en az 2-3 adet kablo vardır. Peki bu kabloları bir düzende tutmak bu kadar kolayken, dikkatinizin dağılmasına izin vermek istediğinize emin misiniz?

Kablo tutucu ismiyle arattığınızda birçok farklı versiyonunu bulabileceğiniz bu ürünün fiyatı genellikle 20 TL altında. Uygun fiyatlı ürünler arasında en işe yarar ürün denilebilir. Kablo tutucunun kablo aralık boyutu özel genişleyebilir bir yapıda olduğu için kablolarınızın kalınlığı standart boyutlardaysa hiçbir sorun yaşamazsınız.


3.Ayak Dinlendirme Hamağı

Ayak Hamağı

İlk bakışta çok gereksiz gibi görünen ayak hamağı, bir kez denediğinizde sizde bağımlılık yaratacak bir eklenti. Masanızın altına yerleştireceğiniz bu hamak sayesinde uzun süre aynı pozisyonda kalan ayaklarınız, kan dolaşımının değişimi sayesinde büyük ölçüde rahatlayacaktır. Aynı zamanda çok küçük boyutlarda olan bu ürünleri ofisinizde de kullanabilirsiniz.

100 TL altında bir fiyat ile satılan bu ürünü satın aldıktan sonra masanıza kolayca ekleyebileceksiniz. Ardından masa başında çalıştığınız yoğun günlerinizde ayaklarınızı rahatlatarak daha iyi konsantre olabilecek, daha uzun süre çalışabileceksiniz.

4.Ergonomik Mouse Pad

Ergonomik mouse pad

Eğer uzun süre Mouse kullandığınız bir iş yapıyorsanız, bileğinizin ağrıdığını fark etmişsinizdir. Mouse tutarken bileğinizin aldığı pozisyon, oldukça sağlıksızdır. Bunun bir sonucu olarak da uzun bir süre Mouse kullandıktan sonra bileğiniz şiddetli bir şekilde ağrıyacaktır. Dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi, uzun süre Mouse kullanarak çalışanların bir süre sonra bileklerinde sakatlık yaşadığı gözlemlenebiliyor.

Eğer bileğinizin konforuna dikkat ediyorsanız, tam size göre bir ürün olan ergonomik Mouse pad, bileğinizin denk geleceği yerdeki ufak yastığı sayesinde bileğinizin ters pozisyon almasını engelliyor. Bu sayede bileğiniz konforlu bir pozisyonda çalışıyor.


5.Laptop Sehpası

LAPTOP SEHPASI
LAPTOP SEHPASI

Evden çalışanlar için özel tasarlanmış bir diğer ürün de laptop sehpası. Bu sehpa, özel yapısı sayesinde siz yatağınızda uzanırken, üzerine laptop koyarak çalışabileceğiniz şekildedir. Bunun en büyük artılarından bir tanesi de bilgisayarınızı soğuk tutmasındır. Evde çalıştığınız günlerde sürekli dizinizde tuttuğunuzda laptoplar, çabuk ısınması nedeniyle uzun süreler çalışmanıza engel olur. Bu ürün sayesinde bilgisayar size değil sehpaya temas edecek.

Ahşap bir tasarım ile sunulan laptop sehpaları, laptopların ısınmasını da büyük ölçüde engeller. Aynı zamanda konfrolu bir şekilde bilgisayarınız ile ilgilenebilmenize de olanak sağlar. Hayat kurtaran ürünler arasına koyabileceğimiz laptop sehpaları, evde uzun süre çalışmanız gereken zamanlarda mutlaka yanınızda yer alması gereken bir ürün.

Eğer evde kendi laptop sehpanızı yapmak istiyorsanız, bunu çok kolay ve uygun fiyatlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ufak bir ahşabı kısa ayaklara tutturarak başarılı bir laptop sehpası haline getirebilirsiniz. Yine de 100 TL altında bir fiyata satılan bu sehpalar yerine uğraşıp kendi sehpanızı yapmak ister misiniz?  Bu size kalmış.

6.Laptop Soğutucu

Laptop Soğutucu
Laptop Soğutucu

Yaz günlerinde evden çalışanlar için en büyük problem laptoplarının çok çabuk ısınmasıdır. Bilgisayarlar ısındıklarında arızaya yol açmamak için ısıyı düşürmeye çalışırlar. Isıyı düşürmek için performansı minimumda çalışmasına neden olan bilgisayarlar, ısı yükseldikçe yavaşlar. Bu yüzden yoğun çalıştığınız günlerde laptop bilgisayarınızın soğukluğu oldukça önemlidir.

Çeşitli alternatifler ile satılan laptop soğutucular genel olarak bu işlevde çalışıyor. 2 ya da daha fazla fanı bulunan bu soğutucular, hem bilgisayarınızı bir stand gibi yükseltip eğim verebiliyor hem de altında oluşturduğu hava boşluğunu hava sirkülasyonu yapmak için kullanıyor. Böylece bilgisayarınızın en iyi şekilde soğutulmasını sağlıyor.

Çoğu laptop soğutucu için ekstra bir güç kaynağına ihtiyaç duyulmaz. Bu tür soğutucular direkt olarak USB ile bilgisayardan aldıkları enerji ile çalışabilirler. Bu yönüyle de tahmin edebileceğiniz üzere oldukça düşük enerji tüketerek çalışırlar.

7.Bluetooth Kulaklığı

bluetooth kulaklık
bluetooth kulaklık

Eğer kulaklık ile çalışmayı seviyor fakat bluetooth kulaklıklara bir türlü ısınamadıysanız hiç denememişsiniz demektir. Özellikle gün içinde uzun süreler kulaklık takmanız gerekiyorsa, mutlaka bluetooth kulaklık almalısınız. Bunun en büyük sebebi, kablo karmaşasıyla uğraşmanıza gerek kalmadan hızlıca kulaklığınızı kullanabilmeniz.

Hayat kurtaran ürünler kategorisinde yer alacağı kesin olan bluetooth kulaklıkları yüzlerce alternatif ile satılmaktadır. Bu yüzden doğru kulaklığı bulmaya dikkat etmelisiniz. Öncelikle kalitesiz bir bluetooth kulaklık senkronizasyon sorunları yaratabilir. Bilgisayarınız ya da telefonunuza bağlıyken sesi gecikmeli olarak verebilir. Bu yüzden de kulaklık seçerken sizin için en idealinin, fiyat performans olarak hangisi diye karar vermeniz önemlidir.

Özellikle piyasanın devleri Samsung ve Apple kulaklıklar her ne kadar yüksek performans sunsa da ücret konusunda biraz yüksek kalıyorlar. Xiaomi marka bluetooth kulaklıklar, fiyat performans olarak en önde gelen kulaklıklar. Bu yüzden evden çalışanlar için, çok para harcamadan alabilecekleri en doğru kulaklık önerisi bu yönde gelecektir.

Evden çalışanlar için,hayat kurtaran ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir