instagramdan para kazanma

İnstagramdan Para Kazanma – 5 GERÇEK YÖNTEM

Bu içerik ile sizlere İnstagramdan para kazanma özelliği ve gerçekten işe yarayan 5 yöntemi anlayacağım. Bunların hemen hepsini kendim denedim ve birkaç yöntemi kullanmaya devam ediyorum. Bu yöntemler sayesinde ayda 5,000 TL ile 20,000 TL arası gelir elde edebiliyorsunuz.

Video olarak göz atmak için tıklayın.

Ben ünlü bir İnstagram fenomeni değilim. Üstelik bu kazançları firmalar ile işbirliği yaparak da kazanmıyorum. Bu yüzden endişe etmeyin. Bu 5 yöntem ile İnstagramdan para kazanmanız için ünlü olmanıza, şirketlerle anlaşmanıza hatta yüzünüzü göstermenize bile gerek yok.

Eğer benim kanalımı ilk defa ziyaret ediyorsanız ben Mahmut Tanrıverdi, uzun bir süredir Youtube üzerinden sizlere İnstagram, Teknoloji ve Kıbrıs’ta yaşamak konulu videolar çekiyorum. Bu kanalda, Youtube Türkiye’de bulabileceğiniz en samimi, en güvenilir ve sizin isteyeceğiniz konularda videolar bulacaksınız. Bu yüzden çok daha fazla video için kanalıma abone olmayı unutmayın.

İlk olarak bana göre en kolay yöntemle başlayalım. Sonra da deneyim sahibi olmanız gereken yöntemlere geçeriz.


İnstagramdan Para Kazanma Yolları 1: Paylaşım Yaparak Para Kazanma

İnstagram para kazanma yöntemleri arasındaki en kolay yöntem, İnstagram’da bir hayran hesabı geliştirin ve bu hesabı 10,000 takipçi üzerine çıkardıktan sonra para karşılığı hikaye ve gönderi paylaşmak. Türkiye’de en çok kazanç sağlanan yöntem de budur zaten.

İnstagram’da firmalar sizden kendi reklamlarını, hesaplarını ya da kampanyalarını paylaşmanızı isteyebilirler. Genellikle bu isteğin amacı, sahip olduğunuz takipçi kitlenize onları tanıtmanızdır. Bu tür işbirlikleri ve fiyat anlaşmalarını genellikle instagram’daki direkt mesaj yolunu kullanarak yaparlar.

İnstagram’da bir müzik grubunun, bir spor dalının, bir şehrin hayran sayfasını oluşturabilirsiniz. Firmalar ya da İnstagram üzerinden satış yapan işletmeler, size direkt mesaj yoluyla ulaşır ve hazırladıkları bir PR gönderisini paylaşmanızı ister. Fiyatta anlaşırsınız, gönderiyi ya da hikayeyi paylaşırsınız ve para hesabınıza yatar. Hepsi bu kadar.

Bu yöntemin en önemli noktası takipçi sayısıdır. 10,000 takipçi sahibi sayfalar gönderi başına 300-400 TL kazanırken daha yüksek takipçili sayfalar binlerce lira kazanabiliyor. Burada sabretmeniz, istikrarlı bir şekilde İnstagram’da takipçi sayınızı geliştirmeniz yeterli.

Bu videoda şimdi İnstagmrda nasıl takipçi arttırılır bunu anlatmayacağım tabi. Belki bu konuya farklı bir videoda yer veririm. Bu videoyu izledikten sonra kanalıma bir göz atın, paylaşmış olabilirim siz bunu izlerken.

Bu işi yapacaksanız bilmeniz gereken şey, kişisel İnstagram hesapları, çok zor gelişir. İnsanlar, kişisel hesaplar yerine hayran sayfalarını, mizah sayfalarını takip etmeyi tercih ediyor haliyle. Bu yüzden bunu iş olarak yapacaksanız, kendi hesabınızı geliştirmeye çalışmak yerine yeni, güncel bir sayfa oluşturun.

İlk başlarda hiç müşteri bulamayacaksınız. Bir süre sonra boşuna bu işi yaptığınızı düşünürken ilk sponsorluk teklifini alacaksınız. Sonrası inanın çok hızlı geliyor. Böylece haftada onlarca sponsorluk teklifi alabiliyorsunuz.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır göz atın isterseniz

Her neyse, bu konuda detaylıca bir video istiyorsanız videoyu beğenerek bana bunu gösterebilirsiniz. Benden size bir iyilik daha, eğer instagram hesabınızda takipçi sayınızı yükseltmek istiyorsanız aşağıya instagram adresinizi bırakın. Böylece karşılıklı takipleşebilirsiniz bu videoyu izleyenler arasında. Bu şekilde hesap paylaşımlarına bu videoda onay vereceğim, destekleyeceğim

Yöntem 2: İnstagramdan Hesap Ticareti Yaparak Para Kazanma

İnstagramda para kazanma yollarından en çok kullanılan bir diğeri de İnstagram hesap ticareti yapmak. Burada yaptığımız şey takipçisi yüksek İnstagram hesaplarını ucuza satın alıp pahalıya satmak. Böylece aradaki fiyat farkı kadar kar elde ediyoruz. Bu yöntemin çalışmasını sağlayan şey, İnstagram hesaplarının fiyatlarını çoğu kişi bilmiyor. Elinde 10 bin TL değerinde bir İnstagram hesabı olan adam, değerini bilmediği için 300-400 TL’ye satabiliyor.

Bununla birlikte insanlar hesabını bana verirsen sana 500 TL gönderirim dediğinizde mutlu oluyor ve ikna oluyor hemen. Sıcak para her zaman insanları ikna etmekte en iyisidir.

İnstagram gizli profil görme sayfamıza göz atın

Kısa bir süre önce 500 bin abonelik bir hayran sayfasını 3,000 TL’ye satın alan arkadaşım bu hesabı bir müzik firmasıyla anlaşıp 40,000 TL’ye sattı. Yani 1 aydan kısa bir sürede hesap ticareti yaparak 37 bin TL kar etti.

Bu işte yeniyseniz çok yüksek bütçeli işlere girişmeyin derim. Küçük hesaplar, küçük kazançlarla başlayın. Piyasayı da öğrenmiş olursunuz. Bu işi meslek haline getirenler, hangi hesapların hemen satılabileceğini, hangilerinin elinde kalacağını biliyor. Bu yüzden ölü yatırım yapmıyorlar. Siz de bu yüzden yüksek bütçelere girişmeden önce 6 ay 1 yıl kadar düşük bütçelerle bu işi yapın.

Tabi bunla birlikte bu sektörde çok fazla dolandırıcı var. Hesabı satın alıp parayı göndermeyebilir ya da hesabını satın aldığınız biri paranızı alıp ortadan kaybolabilir. Birebir tanımadığınız insanlarla bu işi yapmanızı önermem o yüzden. Yapacaksanız da swapd gibi aracı firmalar kullanın.


Yöntem 3: Bir Tema Hesabı Açıp Büyütüp Satmak

İnstagram’da sıfır bütçeyle para kazanabileceğiniz yönteme geldi sıra. Bence en eğlenceli yöntemlerden bir tanesi de bu. Fitness, seyahat, yemek gibi bir tema hesabı açar ve bu sayfayı büyütürsünüz. İnsanlar, ilgi alanlarındaki bu tür sayfaları takip etmek konusunda bonkör davranıyorlar. Bu yüzden de çok hızlı bir şekilde takipçi sayınızı yükseltebiliyorsunuz. Bu tür tema hesaplarında hazır bir kitle olduğu için hesabı büyütmeniz 3-4 ayda tamamlanır.

Tema sayfanızı büyütmek için, aynı kategorideki diğer sayfaları takip eden insanlara takip isteği gönderin. Böylece onların sizi fark etmesini sağlarsınız. Üstelik onların ilgi duyduğu bir sayfa olacağınızdan, takip etmek isteyecekler sizi. Sonra da bu hesapları satmak için forumlarda ya da sadeceon, bionluk gibi sitelerde satış reklamı yayınlayabilirsiniz.

instagram para kazanma
instagram para kazanma

Yöntem 4: İnstagram Müşteri Yönetimi

İnstagram para kazanma yolları arasında devamlılık sağlayan 4. Yöntem, müşteri yönetimi. Müşterilerinizden aylık, haftalık gibi belirli bir periyot ile düzenli olarak para alırsınız. Bunun karşılığında instagram konusunda onlara çeşitli yardımlar yaparsınız.

Örneğin bir müşteriniz İnstagramdaki hesabını büyütmek istiyor. Bu müşterinize, hesabını kaliteli bir şekilde yükseltmesi, hedef kitlesine ulaşması ve gerçek, alakalı kişilerden oluşan geniş bir takipçi kitlesi kazanması için yardımcı olursunuz. Bunun için her ay düzenli olarak yüksek ücretler talep edebilirsiniz.

Bu yöntem geniş seçenekler sunuyor. Örneğin müşterilerinize sadece takipçi kazanma konusunda değil içerik üretme konusunda da yardım edebilirsiniz. İnstagram hesaplarının reklam yöneticiliğini yapmak da bir seçenek.

Bu şekilde sizden yardım isteyen firma ya da kişiler, her ay düzenli olarak size seve seve ödeme yapacaktır. İnsanlar bu tür dış kaynaklar kullanmayı sever. Çünkü bu, onlar için ideal bir bütçe ve düşük iş yükü anlamına geliyor

Bu para kazanma yöntemi, İnstagramdan para kazanma yolları arasındaki en istikrarlı ve yüksek kazanç sağlayabileceğiniz yöntem. Bu yöntem için de yüzlerce müşteriyle iletişime girmeniz gerekmiyor. Örneğin müşteri başına 750 TL’ye anlaşıyorsanız 12 müşteriyle çalıştığınızda ayda 9,000 TL kazanırsınız.

Eğer tam anlamıyla bir İnstagram hesap yönetimi sunmak istiyorsanız yani onların İnstagram hesabının içeri üreticiliğini, takipçi artışını, reklamlarını üstlenecekseniz bunun için firmalar ayda 3,000 TL’yi memnuniyetle öderler. Böyle tam kapsamlı bir iş için 3 müşteriyle anlaşırsanız da ayda 9,000 TL kadar kazanç sağlarsınız.

Yaptığınız iş gerçekten kaliteliyse yeni müşteriler bulmak için zaman harcamazsınız. Çalıştığınız müşteriler bir şekilde sizi öneriyor ve insanlar sizden çok daha yüksek paralar ile onlar için çalışmanızı istiyor.


Yöntem 5: İnstagram Danışmanlık Hizmeti

Videomuzun son ve en kazançlı yöntemine geldik, instagram danışmanlık hizmeti. Bu çok basit. sadece potansiyel müşteri adaylarınızla iletişime geçip onlara saatlik danışmanlık ücretinizi söylüyorsunuz. İnstagram hesaplarını nasıl geliştireceklerini bilmeyen firmalar ve kişiler, sizden bunun için yöntem ve taktikler almak istiyorlar. İster Skype ile görüntülü bir konuşma yaparak isterseniz telefonda sesli bir konuşmayla toplantı yapıyor, onlara hesaplarını geliştirmek için ne yapabileceklerini söylüyorsunuz. Özellikle İnstagramdan satış yaparak para kazanan firmalar, bunun için danışmanlara ihtiyaç duyuyorlar. Sadece danışmanlık hizmeti için çok yüksek ücretler ödemeye hazırlar.

İnstagram hesap danışmanlığını en sona bırakmamım nedeni bu işi yapabilmek için biraz deneyim sahibi olmanız gerekmesi. Yani bu işe sıfırdan başlayan biriyseniz, bu yöntem ile para kazanamazsınız. Her şeyden önce insanlara bilgi ve tecrübelerinizi aktarabilmeniz ve onlardan para alabilmeniz için deneyim kazanmanız  gerekir.

Bundan önce sıraladığım 4 yöntem ile para kazanmaya ve tecrübe edinmeye başlarsınız. 6 ay – 1 yıl gibi bir süre sonrasında da danışmanlık yapmaya başlarsınız. Böyle müşteri adaylarınıza örnek olması için iş tecrübelerinizi de gönderebilirsiniz.

Şu an benden danışmanlık almak isteyen çok sayıda mesaj alıyorum. Bunun için güzel ücretler ödemeye hazır çok müşteri oluyor. Bence bu müşterilerin size ulaşması için en uygun platform Youtube. Youtube’da bu konuda kendinizi tanıtacak videolar yayınladığınızda danışmanlık isteyen müşteriler direkt size geliyor.

Sizi videoda izledikleri için karşılarında güvenilir, deneyimli birini görüyorlar.  Eğer bu işi yapmaya karar verdiyseniz Youtube, başlangıç için doğru yer olabilir.

Bu videodan sonra ekranda 2 farklı video daha göreceksiniz. İzlemeniz için seçeceğim bu iki video, internetten para kazanmayı düşünenler için çok yararlı olacak. Bu yüzden bu video bittikten sonra onlara da göz atmayı unutmayın.

Umarım videomu beğenmişsinizdir ve size yararlı olmuştur. Eğer isterseniz videoyu beğenmeyi ve yeni videolarımdan haberdar olmak ve çok daha kolay para kazanmak için kanalıma abone olabilirsiniz. Güzel bir gün geçirin.

One Reply to “İnstagramdan Para Kazanma – 5 GERÇEK YÖNTEM”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir