Kaybolan Çocukları İnternette Satışa Çıkarttılar İddiası!!!

Dün ABD’de patlak veren Wayfair krizi dünya genelinde büyük ses getirdi. Türkiye Twitter TT listesine de giriş yapan Wayfair internet sitesinin lüks eşyalara kaybolan çocukların isimlerini vererek 10 bin dolar, 15 bin dolar gibi fiyatlarla satması çocuk ticaretinin bir ayağı olabileceğini akıllara getirdi.

Üstelik ürünlerin kodunu internette arattığınızda karşınıza bikinili, yarıçıplak çocuk fotoğrafları çıkıyor! Üstelik bazı ürünlerdeyse +18 video karşınıza çıkıyor…

Son dakika açıklamasında bulunan Wayfair yetkilileri, ürünlerin uluslararası olduğu için fiyatlarının pahalı olduğunu, sistemde problem olduğu için ürünlerin silineceğini söyledi. Bu açıklamadaki soru işaretleri de şüpheleri daha da güçlendirdi.


Tüyler Ürpertici İddia!

Wayfair sitesinde yer alan ürünün değeri 12 bin dolar ve üründe 17 yaşında kaybolan Samiyah Mumin’in adı yazıyor. Milyonlarca kişi bunun tesadüf olamayacağı iddia ediyor.

Aynı şekilde Yaritza Storage Cabine adıyla sunulan ürünün değeri 13 bin dolar! Ürünün diğer sitelerdeki değeri 300 doları aşmıyor, gariplik burada başlıyor ve Yaritza adında kaybolan bir kız çocuğu var, yaşı da 16…

WAYFAİR YETKİLİLERİ KONU İLE İLGİLİ NE DEDİ?

Newsweek’e konuşan Wayfair yetkilileri ürünlerin bu kadar pahalı olması söz konusu isimlerin verilmesine dair iddialar hakkında “Tabii ki, bu iddialar gerçek değil. Söz konusu ürünler, doğru fiyatlandırılan endüstriyel sınıf dolaplardır.

Tedarikçi tarafından sağlanan fotoğrafların ve açıklamaların yüksek fiyat noktasını yeterince açıklamadığını kabul etti.


Açıklama Yaptılar Ama…

Ürünleri yeniden adlandırmak ve fiyat noktasını netleştirmek için ürünü doğru bir şekilde tasvir eden daha ayrıntılı bir açıklama ve fotoğraflar sunmak için ürünleri geçici olarak siteden kaldırdık.” açıklamasını yaptı.

Sosyal medya kullanıcıları ise konuyla ilgili kararlı Reddit’te bir kullanıcı”Peki, kızlardan sonra adlandırılan bu ürünlerin SKU #’ına bakarsanız, görüntünün sansürsüz bir arama motorunda ( yandex gibi) bikinili çocukların resimlerini gösterir. Bu ne? ” sorularını sordu.

Teoriye inanan birçok sosyal medya kullanıcısına rağmen, bazı Twitter kullanıcıları Wayfair fotoğraflarında gösterilenler gibi bir kutunun içine insan göndermenin mümkün olmadığını düşünüyor.

Twitter’da Gündem Olan Wayfair İçin Yorumlar İse Şöyle

#Wayfair En kotusu ise bu yuksek fiyatli urunlerin her birinin urun kodlarini kopyalayip, yandex’te yetiskin olmayan pornografi uzantisi olarak bilinen bir kodun yanina yazinca kucuk kiz cocuklarinin fotograflarina ulasiyor olmaniz ve bunun butun kodlardaAyri cocuklari gostermesi

Twitter @furkankrc35

Wayfair 2007 yılında bir kardeşim olacaktı, doğumdan sonraki gün bebeğin öldüğünü söylemişler. İlk babam görmek istemiş fakat gösterilmemiş bebek, daha sonra babama gelip gösterebileceklerini söylemişler. Babam bu sefer cesaret edememiş. Teyzem ben gidelim görürüm bebeği demiş

Bu haberden sonra benim kardeşimin de aslında ölmediğini ve kaçırıldığına inanmaya başladım. Daha önce bunu düşünüyordum ama inanmak istemiyordum. Kendimi şu an çok kötü hissediyorum ve çok korkuyorum. Berbat bir dünyada yaşıyoruz..

merak ediyorum, başka böyle olaylarla karşılaşan oldu mu?

@rasungil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir