Kıbrıs Gece Hayatı ve Eğlence Merkezleri

Kıbrıs Gece Hayatı

Kıbrıs gece hayatı ve eğlence merkezleri, buraya gelmek isteyen birinin ilk merak ettikleri arasında geliyor.

Kıbrıs, sıcaklığıyla, enerjisiyle dolu bir yer. Kıbrıs’ta gece hayatı da tıpkı iklimi gibi sıcak ve enerji dolu! Kıbrıs’ta gece hayatıyla ilgili konuşacak olursak 2 şey aklına gelmeli.

Biri clup, bar gibi yerler (Ki Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerle kıyaslanamayacak kadar bar ve içki kültürü kısıtlı bir yerdir Kıbrıs.) bir diğeriyse gece clupleri adını verdiğimiz, tamamen yasal olan striptiz klüpleri. Bu makalede clup, barlar gibi yerlerden ufak ufak bahsedeceğiz.


Kıbrıs'ta Barlar, Cluplar ve Eğlence Mekanları

Kıbrıs’ta yaşarken farkettiğim bazı üzücü şeyler var. Bu üzücü şeylerin bir tanesi de Kıbrıs’ta içki kültürünün yeterince yaygın olmaması.

Kıbrıs, gençlerin ilgisini yüksek sesli müziklerin olduğu (tamam kabul genelde eğlenceli oluyor.) cluplar ile çekiyor. Çünkü Kıbrıs’ta yaşayan ya da buraya tatile gelen gençlerin gidecebileceği güzel, kafa dengi bir bar bulunmuyor. Bu gerçekten kötü bir durum. 

Eğer Kıbrıs’ta yaşıyorsanız ya da Kıbrıs’a tatile geldiyseniz siz de farketmişsinizdir ki Kıbrıs, oldukça sakin bir yer. Bu bir yerden sonra sıkıcı olmaya başlayabiliyor tabi.

Eğer bir gece  arkadaşlarınız ile buluşup bir şeyler yapmak istiyorsanız, yapabileceğiniz şeyler oldukça sınırlıdır.(bölgede bulunan 3 güzel bardan birine gitmek, kahvecilere gidip soğuk kahve içmek ya da limanda yürüyüp geri dönmek.)

Kahvecilere gitmeyi düşünüyorsanız zaten bilinen kültürden bahsediyorum. Starbucks’ın alternatiflerinden birine gidip boş boş oturmak.

Limanda turlamayı düşünüyorsanız, bu gerçekten güzel olabilir ama Kıbrıs’ta yaşadığınızda her gün limana gitmekten aşırı derece sıkılacak, hatta liman gördüğünüzde kusasınız gelecektir.

Eğer bara gitmeye karar verdiyseniz şunu söylemeliyim. Kıbrıs’taki barlar bazen sıkıcı olabiliyor. Bunun için size diiğerlerine göre daha eğlenceli olan barlardan bahseceğim. 

Kıbrıs Gece Hayatında Dikkat Etmeniz Gereken 3 Hayati Kural

Kaybedenler Kulübü (Loser's Clup)

Kaybedenler Klübü Girne

Büyük bir “Kaybedenler Kulübü” hayranı olan beni, sadece ismiyle bile cezbetmeyi başaran bir mekan. Kıbrıs’ta içki kültürünün bu kadar kısıtlı olduğunu varsayarsak, Kaybedenler Kulübü ilgilinizi fazlasıyla çekecektir. Kuytu bir köşede kurulmuş, loş ışıklarla dolu güzel bir bar. İçeriye ilk girdiğinizde sizi  “burada bar mı varmış ya?” sorusu karşılıyor. Açık alanda bir bar ve  bir kaç masa var. “Long Island Iced Tea” içmenizi kesinlikle öneririm size. İçtiğim en güzel long island’dı. İki üç bardak içiyorsunuz, hafif bir içki gibi duruyor ama ayağa kalktığınızda “What the fuck”(tabiri caizse “ne oluyor ya hu!” diyorsunuz). Her neyse güzel bir bar. Gitmenizi tavsiye ederim, fazla söze gerek yok.

Ego Bar

Ego Bar Girne

Ego bar, Girne’nin en bilindik yeri olan Harbour’dan yukarı çıkarken, eski evlerin olduğu bohem mahallelerden geçerken bir tam merdivenlerin yanında göreceğiniz, güzel ve ilgi çekici bir yapıya sahip bar. Açıkçası eskiden daha çok severdim burayı. Son gittiğimde canlı müzik ayağına düğün şarkılarına benzer, bara yakışmayan şeyler çalıyorlardı. Bence böyle bir barda çalması gereken jazz ya da rock olmalıdır.  İç atmosferi fena değil. Kendinizi eski bir tarihte, bir kalenin içinde zaferinizi kutluyor gibi hissettiriyor.

Casablanca Bar

Casablanca-Girne

Casablanca, bence Girne’deki en güzel mekan. Eski bir evin içine kurulmuş, loş, kafa dengi bir yer. İçeride ise usta bir barmen! Benim de üyesi bulunduğum Kıbrıs Barmenler Birliğinin başkanı, Özgür Ayata’nın işlettiği bu mekana gelip nefis bir içki içmek isteyebilirsiniz. Müzik tarzı vs. çok hoşuma gitmişti. Son günlerde gittiğimde kapalı olduğunu görüyorum, umarım tamamen kapanmamıştır. Girne’de böyle mekanlara gerçekten ihtiyaç var.

Kıbrıs'ta Clup ve Eğlence Mekanları

Kıbrıs gece hayatı dediğimiz zaman özellikle az çok bilen herkesi heyacan kaplar. Adanın yüksek sıcaklığından mıdır bilemem, insanın içi kıpır kıpır oluyor hep.

Size şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Kıbrıs’ın çok iyi becerdiği bir konu var. O da clup ve eğlence mekanları. Kıbrıs gece hayatıyla ilgili sır niteliğindeki makaleye göz atın derim 😉

Akşam canınız sıkıldı, kız arkadaşınız ile eğlenmek, dans etmek, güzel bir gece geçirmek istiyorsunuz( kız arkadaş kısmı çok önemli bak, çünkü damsız giremiyorsunuz 🙂 ), bir bara gidip içki içmek de sizi kesmiyor, dans istiyorsunuz! O zaman bir taksiye atlayıp şehirden biraz uzak olan cluplara gidebilirsiniz. (Taksiciye gece clubı demeyin yolunuz çok yanlış yerlere düşebiir 🙂 ) 

Kıbrıs’taki gece clupları saat 00:00 itibariyle kapıları müşterilere açıyor ve gece 04:00 ‘e kadar da enerjisini hep yüksek tutuyor. Gece ünlü DJ ler size nefis şarkılar sunuyor ve gönlünüzce dans ediyorsunuz. Güzel, eğlenceli bir ortam. Fiyatlar da makul. Fazla abartmadığınız sürece iki kişi 200 liraya ikişer içki içer, meyve, çerezinizi yersiniz. Kazıklanma olayları da olmaz. Ne içtiyseniz onu ödersiniz.

Siz kültürlü insanları böyle bir şey ile uyarmama gerek yoktur elbette ama ben yine de uyarayım sizi. İçeride taşkınlık yapar, insanları rahatsız eder, dahası kavga çıkartırsanız, eğer bunu sebepsiz yere yaparsanız çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bir clubın en önemli departmanı önce güvenlikler sonra barmenlerdir. Emin olun yeterince güvenlik var.

Şimdilik bu konuda anlatacaklarım bu kadar. ilerleyen günlerde Kıbrıs’taki gece clupları, striptiz klupleri hakkında da detaylı bir makale ile karşınıza geleceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir