Kıbrıs Gece Hayatı

KIBRIS GECE HAYATI 2020 – Kıbrıs Gece Kulüpleri Açık Mı?

Kıbrıs gece hayatı bakımından dünyanın önde gelen ülkelerinden. Kıbrıs’a tatile geldiğinizde Kıbrıs’ta striptiz kulübe gitmek de neredeyse bir gelenek halini aldı. Biz de bununla ilgili deneyimlerimizi ve fikirlerimizi paylaşmak istedik.

Kıbrıstaki striptiz kulüpleri diğer ülkelere kıyasla çok daha farklı bir atmosfere sahip. Özellikle Kıbrıs’ın özgür ruhluluğu ile eğlence sektörünün tam göbeğinde bulunan bu kulüpler, gerçekten görülmeye değer. Birazdan size tam olarak bu kulüpler nasıl, neler içeriyor, içeride neler yapılıyor anlatacağız.

Her ne kadar striptiz kulüplerin cinsellik ile bağdaştığını bilsek de aynı zamanda dans ve eğlence sektörünün de bir parçası olduğunu inkar edemezsiniz. Üstelik Kıbrıs gibi bir yerde, yasal bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüğünü de varsayarsak, devletin onayladığı bir işletmeyi burada anlatmak da utanç verici olmamalı.


Kıbrıstaki striptiz kulüpleri

Kıbrıstaki striptiz kulüpleri de dünyadaki diğer striptiz kulüpler ile aynı aslında. Olayın Kıbrıs’ta geçmesi, çok büyük farklılıklar getirmiyor. Olay yine aynı kapıya çıkıyor aslında. Dans, kadınlar, eğlence.

Hızlıca size içerideki manzarayı anlatayım. Bu Kıbrıstaki striptiz kulüpleri kendilerini çok uzaktan bile belli edebiliyor. Özellikle bu mekanlara yaklaştığınızda dışarıdan duyduğunuz yoğun müzik sesinden anlayabiliyorsunuz.

Kapıdan içeri girdiğinizde sizi karanlık, güzel aydınlatmaların ve ışıkların kullanıldığı bir mekan karşılıyor. Aklınızda Ankara pavyonları canlanmasın. Burası, çok daha modern ve estetik tasarlanmış mekanlar. İçeride müşterilerin oturabileceği koltuklar konumlandırılmış. Bu koltuklar, sahneye bakacak şekilde düzenlenmiş. Localar genellikle U şeklinde olsa da standart masalar tek yönlü.

Koltuğunuza geçip oturduğunuzda garsonlar size içecek, çerez, cips, meyve tabağı ikram ediyor. Buraya dikkatinizi çekerim, ilk gelen içki ile birlikte bu tabaklar tamamen ikram. Sizden bunlar için ücret alınmıyor. Giriş ücretli olduğu için ücrete bu da dahil.

İlerleyen saatlerde profesyonel dansçı kızlar direk dansı yapmaya başlıyor. Yüksek müzik sesi eşliğinde hem eğlenceli hem de dünyadan biraz uzaklaşabileceğiniz bir ortam buluyorsunuz. Kimi insan burayı çok sevse de kimi insanlar fazla gürültülü bulabiliyor. Yine de ışıl ışık, fantastik bir yer diyebilirim.

Aynı zamanda Kıbrıs Gece Hayatında Dikkat Etmeniz Gereken 3 Hayati Kural yazısına da bir göz atın.

Kıbrıs striptiz kulüpleri
Kıbrıs striptiz kulüpleri

Kıbrıs gece kulüpleri açık mı ? Gece Hayatı Ne Durumda

Özellikle pandemi sürecinde tüm işletmeler kapılarını müşterilere kapatırken striptiz kulüpleri gibi küçük ve hijyen açısından soru işareti yaratan mekanların kesinlikle kapalı olacağı düşüncesi oluşmuştu bende. Fakat gördüğüm kadarıyla bu süreçte de gece kulüpleri çalışmaya devam ediyor.

Kıbrıs gece kulüpleri sanılanın aksine sağlıksız yerler değil. Oturduğunuz koltuklar, yerler, masalar, tabaklar, bardaklar, son derece iyi bir şekilde temizleniyor gibi gözüküyor. Aynı zamanda her ne kadar yasa dışı bir yer imajı çizse de devlete vergi veren bu mekanlar, vergi açısından da önemli bir getiriye sahip.

Özellikle Kıbrıs’ta turizmin bittiği şu dönemde bu mekanlar, ülke ekonomisi açısından faydalı bile sayılabilir. Kıbrıs gece kulüpleri açık mı buna verilebilecek net bir cevap yok. Zira barların, otellerin kapanmasına rağmen buraların açık kalması, bazı insanları rahatsız ediyor gibi duruyor.

Gazetede yer alan haberin ardından Kıbrıs gece kulüpleri açık mı diye tekrar bir araştırma yaptım ve gördüğüm kadarıyla tüm işletmeler devam ediyor. Elbette bu mekanların kapanmasını gerekli görürse, bunları kapatacak olan muhatap, devletin kendisidir.

Kıbrıs gece kulüpleri jpg
Kıbrıs gece kulüpleri jpg

Kıbrıs gece kulüpleri ne zaman açılacak

Kıbrıs gece kulüpleri, şu an açık olsa da her an kapanabilir. Bu durumda Kıbrıs gece kulüpleri ne zaman açılacak bunu kestirmek güç. Eğer bir kere kapatılırsa bir daha çok uzun bir süre açılmayabilir. Kıbrıs gece kulüplerinin açılıp müşteri almaya başlaması, pandemi sonrasını bulabilir.

Kıbrıstaki striptiz kulüpleri böyle bir kapatılma ihtimaline karşı nasıl bir önlem aldı, ya da herhangi bir önlem aldı mı şimdilik bilmiyoruz. Yine de bu mekanların her ne kadar insanların kafasında cinselliği oluştursa da çok ciddi bir ekonomik gelir kaynağı olduğunu da unutmamak lazım.

Kıbrıs gece hayatı

Kıbrıstaki striptiz kulüpleri bir kenara bırakırsak, Kıbrıs gece hayatı ile ilgili de biraz konuşmak gerekiyor. Özellikle bu dönemde iyice sekteye uğrayan eğlence sektörü, Kıbrıs’ta tamamen sönmeye yakın durumda. Barlar, gece clupleri kapatılırken, bu mekanların tekrar açılış yapabilmeleri için de yeterli paralarının kalmadığını düşünüyorum.

Kıbrıs gece hayatı için adeta bir yaşam kaynağı olan barlar ve gece kulüpleri ne zaman açılacak, açıldığında tekrar eski eğlencesini, eski parlaklığını koruyabilecek mi? Bu gerçekten cevabı bulunamayacak bir soru.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir