Kıbrıs En İyi Yerler

Kıbrıs Tatil Yerleri Kıbrıs’taki En Güzel Yerler 2019

Kıbrıs tatil yerleri, yazın tatile gidilebilecek en güzel yer. Bunu Kıbrıs’a daha önce gelmiş olan herkes bilir. Akdenizin muhteşem doğası, Kıbrıs insanının sıcakkanlılığı ve huzur kokan sokakları, caddeleriyle gelen turistleri adeta büyülüyor. Kıbrıs gezilecek yer bolluğu olan bir ülkedir. Buraya geldiğinizde 10-15 gün hiç sıkılmadan gezebilirsiniz.

Kıbrıs en güzel yerleri, şehrinin içinde saklayan, burada yaşayan insanların her gün yaşantısına dahil ettiği bir çok güzellikle meşhur. Bu yazıda sizlere Kıbrıs tatil yerleri ile Kıbrıs’ta görmeniz gereken yerlerin dışında, Kıbrıs’a geldiğinizde gidip gezdiğinizde kendinizi mutlu hissedeceğiniz, burada yaşayan birinin düşünceleriyle okuyacaksınız.


Kıbrıs Tatil Yerleri

Kıbrıs’a geldiğinizde gitmeniz gereken bölgeler belidir. Bunun dışındaki yerler genellikle insanların yaşadığı, klasik köy hayatının hakim olduğu yerler. Kıbrıs’ta turizm bölgelerinin dışında kalan hemen hemen her yer, köy hayatını yaşıyor. Kıbrıs gezilecek yer sayılabilecek bölgeleri, genellikle şehir içlerinde yer alıyor.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın

Girne Tatil Yerleri
Girne Tatil Yerleri

Kıbrıs Tatil Yerlerinin Göz Bebeği “Girne”

Kıbrıs tatil yerleri içinde en güzel yerlerden bir tanesi şüphesiz Girne’dir. Kıbrıs’a gelip Girne’yi görmeden dönmek, seyahat hayatınız boyunca yapacağınız en büyük hata olacaktır. Kıbrıs denince akıllara ilk olarak Girne gelir. Girne, Kıbrıs’ta en çok turist ziyaretine sahip, turizm ağırlıklı olarak yapılaşmış bir şehirdir. Denizi, sahili, casinoları, barları, klüpleri ile birlikte turizm için biçilmiş kaftan.

Kıbrıs Tatil Yerleri İkinci Sırada “Mağusa” Yer Alıyor.

Kıbrıs tatil yerleri arasında bir diğer önemli yer ise, Mağusa’dır. Mağusa, Girne’ye 2 buçuk saat kadar uzaklıkta bir yerleşim yeri. Bu bölgede de 5 yıldızlı oteller, turizm için uygun etkinlikler oluyor. Girne’den sonra Kıbrıs’ın en çok tavsiye edilen Kıbrıs tatil yerleri arasındadır.

Ve Son Olarak Bölünmüş Başkent “Lefkoşa”

Kıbrıs tatil yerleri içinde 3. Sırada elbette başkent Lefkoşa yer alıyor. Dünya üzerindeki 2 farklı ülkenin sahip olduğu tek başkenttir Lefkoşa. Lefkoşa’nın kuzey bölgesi Kıbrıslı Türklere, güney bölgesi ise Kıbrıslı Rumlara aittir. Öyle ki Lefkoşa’da bir kafede oturup kahvenizi yudumlarken sınırın hemen ötesinde Rum şehirlerinin en kalabalık yerlerini rahatlıkla görebilirsiniz.

 Lefkoşa’ya geldiğinizde sınır bölgeleri ziyaret ederek birleşmiş milletler tarafından ara bölge ilan edilen, Ne Kıbrıslı Türklerin ne de Rumların asker bulundurma izni olmayan bölgede sınırın hemen yanında oturup (ki burası Lefkoşa’nın orta yerindedir.) Rum tarafının merkeziyle aranızda tek bir tel eşliğinde izleyebilirsiniz.

Lefkoşa Tatil Yerleri
Lefkoşa Tatil Yerleri

Kıbrıs En Güzel Yerleri

Kıbrıs, başlı başına güzellikler ile dolu bir ülkedir. Akdenizin tam ortasında, mükemmel bir jeopolitik öneme sahip olan bu adadaki belki en güzel yer diyebileceğimiz bölge Bellapais, az kullanılan Türkçe adıyla Beylerbeyi bölgesidir. Beylerbeyi ismi, Kıbrıs’ta çok fazla kullanılmaz. Bu bölgeye genel olarak Bellapais olarak seslenilir.

Bellapais, dağın eteklerinde, tarihi önemi çok büyük olan Bellapais manastırının içinde bulunduğu harika bir yerdir. Buraya gelip nefis bir kahvaltı yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Bunun yanı sıra marketten birkaç içecek alıp akşam vakti banklara oturarak harika bellapais manzarasını izleyebilirsiniz. Kıbrıs gezilecek yer konusunda oldukça bereketli bir şehirdir. Bunun tadını çıkartın.

Kıbrıs gezilecek yer listesi bununla ibaret değil tabi ki. Eğer Kıbrıs’ta gidilmesi gereken yerleri merak ediyorsanız, buradaki makalemizi okuyabilirsiniz. Size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Kıbrıs en güzel yerleri sırasıyla yer alan bu liste, sizin için harika bir seyahat rehberi olacak.

Kıbrıs’a gitmişken ucuz içkiler sayesinde viskilerden denemek isteyebilirsiniz. Eğer bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa, Kaliteli Şarap Fiyatları ve Markaları yazısına göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir