Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatı

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatı Gitmeden Önce Bilmeniz Gereken Gerçekler 2019

Kıbrıs tüp bebek merkezleri konusunda Türkiye’den yüksek sayıda çifte ev sahipliği yapan bir ülkedir. Yasal olarak tüp bebek tedavisine izin verilmesi ve bu konuda çoğunlukla Türkiye’den daha iyi hale gelmesi, Türkiye’den gelen hastaların giderek sayıca artması ile birlikte Kıbrıs’ta bu konuda büyük bir sektör oluşmasına sebep oldu.

Casino, tüp bebek merkezleri gibi pek çok konuda Türkiye’den çok daha fazla rağbet gören  işletme, Kıbrıs’ta turizm sektörünün önemli bir yerinde. Bu yüzden de Türkiye’den çok sayıda turist, hem tatil hem de bu işletmeleri deneme amacıyla Kıbrıs’a geliyor. Kıbrıs tüp bebek merkezleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız, size oldukça büyük avantaj sağlar.

Kıbrıs tüp bebek merkezleri tarafından sizden istenecek olan Kıbrıs tüp bebek fiyatları hakkında, tüp bebek tedavisi hakkında ve daha pek çok konuda bilgiyi bulabileceğiniz bu yazımızda, Kıbrıs tüp bebek fiyatı gibi konularda bilgi sahibi olabileceksiniz. Özellikle ekonomi ile birlikte düzenli olarak değişen Kıbrıs tüp bebek fiyatı için ortalama bir değer vereceğiz.


Çiftler Hangi Durumlarda Tüp Bebek Yaptırmalı? Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Çiftler, aşağıdaki listede yer alan seçeneklerden bir ya da daha fazlasına sahipse Kıbrıs tüp bebek merkezleri aracılığı ile tedavi olmayı düşünebilir.

  • Tıbbi olarak açıklanamayan kısırlık
  • Tekrarlanan gebelik kayıpları
  • Yumurtlama tembelliği
  • Tüplerin çift taraflı kapalı olması
  • 3 kez başarısız olunmuş UIU aşılaması
  • Yetersiz seviyeye azalmış yumurta rezervi
  • Çikolata kisti
Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme
Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme

Tüp Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belirlenir?

Tüp bebeği cazip yapan konulardan bir diğeri de doğacak bebeğin cinsiyetini, gerekli incelemeler ile kolayca ayırt edebilmeleri ve isteyeceğiniz bir cinsiyetteki bebeğe sahip olmanızı sağlar.

Cinsiyet seçimi yapmak isteyen çiftlerin, embriyo elde edebilmesi için ilk olarak tüp bebek tedavisine başlanmalıdır. İlerlenmesi gereken yol, tüp bebek tedavisi ile aynıdır.

Tedavi, 10-14 günde tamamlanır. Yumurta hücreleri, beklenilen büyüklüğe geldiği sırada, çatlatma iğnesi uygulanır. 36 saat sonrasında ise yumurta toplama adı verilen işlem uygulanır. Yumurta toplama işleminde, baba adayından sperm alınarak ICSI tekniği ile döllendirilir. Embriyoların gelişimi düzenli olarak gözlemlenir ve 3. Gününde embriyonun cinsiyeti, Preimplantayon Genetik Tanı yöntemi ile belirlenir.

Cinsiyet belirlemek işleminden iki gün sonra ise artık transfer işlemi gerçekleştirilir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları Konaklama Ve Ulaşımı Kapsar Mı?

Kıbrıs tüp bebek tedavi işlemleri sırasında yapacağınız ulaşım, konaklama ve kişisel harcamaları, tedavi olacak kişiler kendileri karşılar. Kıbrıs tüp bebek merkezleri, hastalarına sunduğu özel paketler dahilinde, konaklama ve ulaşımı da ücrete dahil edebilmektedir. Konuyla ilgili direkt olarak tedavi merkeziniz ile görüşebilirsiniz.

Çoğu tedavi merkezi, istemeniz durumunda sizin için konaklama imkanı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra havaalanından sizi alacak özel bir ulaşım görevlisi, sizi konaklama yeriniz ve tedavi merkezine kadar ulaştıracaktır.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir? Kıbrıs Tatili İpuçları makalesini okumadan geçmeyin!

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatı – Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Kıbrıs tüp bebek merkezleri, ayrı olarak fiyatlandırma yapıyor. Bu nedenle Kıbrıs tüp bebek fiyatı için net bir şey söylemek çok mümkün olmamakla birlikte ortalama olarak Kıbrıs tüp bebek fiyatı 5,000 Euro kadardır. Yapılacak işleme göre bu fiyatta değişiklikler olabilmektedir.


Kıbrıs Yumurta Donasyonu Fiyatları

Yumurta donasyonu işlemi için, yani bir kadının hamile kalabilmesi için, donör yumurta kullanılarak yapılan bu işlemde ortalama maliyet 5,000 Euro kadardır. Bu maliyet, tedavi merkezi seçimine göre, kişisel masraflara göre değişkenlik gösterebilmekte ve geçen sürede fiyat artabiliyor.

Kıbrıs Sperm Donasyonu Fiyatları

Sperm donasyonu işlemi için, ortalama maliyet güncel olarak 4,000 Euro olarak belirlenmiştir. Sperm donasyonu işlemi, yumurta donasyonu işlemine oranla daha az maliyetlidir. Yine de tedavi merkezine göre fiyatlarda çok ciddi değişiklikler gözlemlenebiliniyor.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Cinsiyet Seçimi Fiyatları

Kıbrıs’ta yaptıracağınız tüp bebek tedavisi ile, tüp bebek cinsiyet belirleme fiyatı, ortalama olarak 6,000 Euro civarındadır. Bu uygulamada kullanılacak embriyolar, transfer edilmeden önce belirli bir işlemden geçirilerek doğacak bebeğin cinsiyeti belirlenir. Preimplantayon Genetik Tanı yöntemi adı ile anılan bu yöntem ile birlikte, tüp bebek yöntemi ile doğacak olan bebeğin cinsiyeti kontrol edilebilinmektedir.

Kıbrıs Embriyo Donasyonu Fiyatları

Embriyo donasyonu fiyatları, aynı şekilde tedavi merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir, ortalama fiyatı 6,000 Euro olarak söylenebilir.

Kıbrıs Embriyo Dondurma Fiyatı 2019, Kıbrıs Yumurta Donasyonu Fiyatı 2019, Kıbrıs Sperm Donasyonu Fiyatı 2019, Kıbrıs Embriyo Donasyonu Fiyatı 2019, Kıbrıs Cinsiyet Belirleme Fiyatı 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir