Kıbrıs Telefon Fiyatları 2020 Fiyatlar Sizi Çok Şaşırtacak!

Kıbrıs’ta vergilerin düşük olması, yaşam standartlarının yüksek olması gibi nedenler ile içki fiyatlarının yanı sıra Kıbrıs telefon fiyatları da merak konusu oluyor.

Özellikle Türkiye’de teknolojik ürünlere gelen vergi zamlarıyla birlikte bir telefon alırken, o telefonun fiyatı kadar da vergi vermemiz gerekiyor. Bu da telefon almaya paramızın yetmemesine sebep oluyor. Kıbrıs telefon fiyatları farkı da buradan doğuyor.

Güncel haliyle Türkiye’de bir telefon almak, neredeyse araba almak kadar pahalı. Peki Kıbrıs’ta durumlar nasıl? Gerçekten de Kıbrıs’ta telefon fiyatları 2019 itibariyle uygun mu? Ya da Kıbrıs telefon fiyatları 2020 yılında nasıl olacak? Tüm soruların cevabı aşağıda yer alıyor.


Kıbrıs’ta Telefon Ucuz Mu?

Her şeyden önce şunun cevabını vermek gerekli. Kıbrıs’ta telefon ucuz mu? Bu sorunun cevabı net bir şekilde: Kıbrıs’ta telefon çok daha ucuzdur.

Vergilerin çok daha uygun olması, Kıbrıs’ta satışların daha uygun fiyatlardan gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle Kıbrıs’ta telefonlar, Türkiye’ye oranla çok daha uygun fiyatlardan satılıyor. Kıbrıs telefon fiyatları, modeline göre değişse de Türkiye’deki fiyatlara oranlara ortalama olarak %20 oranında daha ucuz diyebiliriz. Yine tekrar etmek gerekir ki bu fiyat, yalnızca ortalama bir fiyat oranıdır. Daha yüksek ya da daha düşük fiyatlar ile karşılaşmak da mümkün.

Kıbrıs'tan Telefon Alınır Mı
Kıbrıs’tan Telefon Alınır Mı

Kıbrıs telefon fiyatları güncel listesine bu linkten ulaşabilirsiniz

Kıbrıs’tan Telefon Alınır Mı?

Eğer Kıbrıs’ı ziyarete gelecekseniz, Kıbrıs’tan telefon alıp Türkiye’de kullanmayı düşünebilirsiniz. Özellikle fiyatların uygun olması da bu düşünceyi destekliyor denilebilir. Fakat telefon alırken bir konuya dikkat etmeniz gerekir.

Kıbrıs’tan telefon alsanız dahi Türkiye’de bu telefonu kullanabilmek için vergisini ödemeniz gerekir. IMEI açtırma bedeli olarak bilinen bu ücret, gün geçtikçe artıyor ve bazen yurtdışından 600 TL ucuza aldığınız telefon, vergiler ile birlikte size çok daha pahalıya patlayabiliyor.


Türkiye’deki Telefonu Kıbrıs’ta Kullanabilir Miyim?

Eğer Kıbrıs’a bir seyahat yapmaya karar verdiyseniz ya da 30 gün kadar Kıbrıs’ta tatil yapmayı düşünüyorsanız, Türkiye’deki telefonunuzu direkt olarak Kıbrıs’ta da kullanabilirsiniz. Seyahatiniz süresinde herhangi bir şekilde telefonunuz kapanmayacaktır.

Eğer Kıbrıs’a yerleşmeyi düşünüyorsanız, Türkiye’deki telefonunuzu Kıbrıs’ta kullanabilmek için öncelikle Kıbrıs’ta vergi dairesine telefonunuzun Kıbrıs’ta kullanımına açmanız gereklidir.  Bunun ardından Kıbrıs’ta telefonunuzu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kıbrıs Telefon Fiyatları
Kıbrıs Telefon Fiyatları

Kıbrıs telefon fiyatları

Kıbrıs’ta telefon fiyatları 2019 itibariyle aşağıdaki listedeki gibidir. Yine de Kıbrıs telefon fiyatları 2020 yılında nasıl bir değişime gider? Fiyatlar artar mı yoksa azalır mı? Bunu zamanla hep birlikte görebileceğiz. Aynı zamanda sitemizden de bunu güncel olarak takip edebilirsiniz. İşte birkaç örnek ile Kıbrıs telefon fiyatları

Xiaomi Redmi Note 8 Türkiye Fiyatı: 2000 TL

Xiaomi Redmi Note 8 Kıbrıs Fiyatı: 1400 TL

Samsung Galaxy A70 Türkiye Fiyatı: 3,000 TL

Samsung Galaxy A70 Kıbrıs Fiyatı: 2,500 TL

iPHONE 11 PRO 512 GB Türkiye Fiyatı: 14,000 TL

iPHONE 11 PRO 512 GB Kıbrıs Fiyatı: 10,000 TL

Bu fiyatlar, kafanızda bir fikir oturması için eklenmiştir. Tüm telefonları eklememiz ne yazık ki mümkün değildir. Bununla birlikte merak ettiğiniz telefon fiyatlarını aşağıya yazmanız halinde size gerekli bilgi en kısa sürede verilecektir.

Böylece Kıbrıs telefon fiyatları 2020 durumuna göre Kıbrıs’tan telefon alınır mı? Bunun kararını sizin vermeniz gerekecek. Eğer vergi ile birlikte daha uygun fiyata gelecekse kesinlikle güvenli bir şekilde Kıbrıs’tan da bu telefonları uygun fiyata alabilirsiniz. Türkiye’de vergisini ödeyip açtırmanız yeterli olacaktır.

Üstelik Kıbrıs’ta içki fiyatları da sizi çok şaşırtacak kadar uygun fiyatlı! Kıbrıs içki fiyatlarına göz atmak için tıklayın.

https://www.kibristabiz.com/kibris-telefon-fiyatlari-2021-kibrisa-gelip-alip-donunce-daha-ucuza-geliyor/

One Reply to “Kıbrıs Telefon Fiyatları 2020 Fiyatlar Sizi Çok Şaşırtacak!”

  1. BEN BİR SAMSUNG A71 ALMAK İSTİYORUM MESELA BURADA FİATI YOK… AMA BURADAKİ DİĞER FİAT’LARA BAKARSAK EĞER TAHMİN ETMESİ ZOR DEGİL.. A71 BUGÜN İTİBARİ İLE VATAN’DA 4100 TL .. KIBRIS’TA BU MAXMUM 3500 OLUR.. BİRDE BUNU TÜRKİYE GİRİŞİ VAR ODA 1500 TL TOPLAM 5000 TL BUDA KÜLLİYEN ZARAR DEMEK DEĞİLMİDİR..???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir