ELYSIUM COURT KIZ ÖĞRENCI YURDU (1)

KKTC Yurtları Ve KYK Yurtları Öğrenci Rehberi 2021

DAU-Sabancı Yurdu
DAU-Sabancı Yurdu

Sabancı Kız Yurdu

Sabancı kız yurdu, Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin kalmaları için DAÜ tarafından tahsis edilmiş okul yurdudur. Konfor sınıfı olarak çok yüksek bir hizmet sunmamakla birlikte ekonomik bir yurt arayanlar için en ideal yurt Doğu Akdeniz Üniversitesi Sabancı Yurdudu.

3 Kişilik Odada Yıllık Fiyat: 3,150 ₺

Oda Olanakları: Özel klima, Wi-Fi İnternet bağlantısı, Her odanın içinde dış hatları arayıp dış hatlardan arama alabileceğiniz bir telefon, mini buzdolabı

Yurt Olanakları: Klimalı özel Etüt odaları, Televizyon alanı, Ortak kullanımlı öğrenci mutfağı, kafeterya  

DAU-2 Erkek Yurdu
DAU-2 Erkek Yurdu

DAU-2 Erkek Yurdu

Doğu Akdeniz Üniversitesi yurtları içinde yer alan DAU-2 Erkek yurdu, çok daha fazla oda çeşidi ile öğrencilere hizmet veriyor.

1 Kişilik Oda

8,000 ₺

Özel 2 Kişilik Oda

4,500 ₺

2 Kişilik Oda

4,150 ₺

3 Kişilik Oda

3,300 ₺

Oda Olanakları: Mini buzdolabı, dıştan aramaya açık telefon, kablolu ve kablosuz internet hizmeti. Odaların temizliği günlük olarak yapılır. Yurttaki 3 kişilik odalar, deniz manzarasını görebiliyor. 

Yurt Olanakları: Belirli saatlerde sıcak su bulunur. Öğrencilerin kullanabileceği çamaşırhane, düzenli yurt temizliği

DAU-3 Yurdu
DAU-3 Yurdu

DAU-3 Erkek – Kız Yurdu

Doğu Akdeniz Üniversitesi yurtları içinde yer alan DAU-3 Erkek yurdu, çok daha ekonomik ve rahat bir hizmet sunuyor.

2 Kişilik Oda

3,850 ₺

Köşe 2 Kişilik Oda

3,550 ₺

Köşe 1 Kişilik Oda

6,400 ₺

Oda Olanakları: Özel klima, Wi-Fi internet bağlantısı, elektrik kesintisi yaşanmaması adına jenaratör, odaların her birinde dıştan aramaya açık telefon

İki kişilik odaların içinde çalışma ünitesine sahip yatak ile birlikte dolap, mini bozdolabı bulunuyor.

Yurt Olanakları: Belirli saatlerde sıcak su bulunur. 

DAU-4 Kız Yurdu
DAU-4 Kız Yurdu

DAU-4 Kız Yurdu

Doğu Akdeniz Üniversitesi yurtları içinde yer alan DAU-3 Kız yurdu, 4 kişilik odada kalabileceğiniz, oldukça ekonomik fiyatlar ile sunulan bir yurt seçeneği

4 Kişilik Oda2,950 ₺

Oda Olanakları: Özel klima, Wi-Fi internet bağlantısı.

Yurt Olanakları: Okuma ve çizim odaları, televizyon alanı, dıştan aramalara açık telefon, elektrik kesintisi olmaması adına jenaratör, yurt genelinde Wi-Fi internet. 2 adet mutfak ile birlikte çizim ve çalışmalarınızı yapabileceğiniz 2 özel oda bulunmaktadır.

Uluslararası Final Üniversitesi Yurtları

Uluslararası Final Üniversitesi bünyesinde biri üniversitenin hemen arkasında olmak üzere farklı konumlarda 4 ayrı yurt bulunuyor. Yurt seçimi yaparken öneri ve yorumları dinlemenizde büyük önem var.

Çatalköy Yaşam Merkezi Final Üniversitesi
Çatalköy Yaşam Merkezi Final Üniversitesi

ÇATALKÖY YAŞAM MERKEZİ

Uluslararası Final Üniversitesi Çatalköy kampüsünün hemen arka sokağında yer alan bu yurt ile birlikte öğrenciler, yalnızca 2-3 dakika yürüme mesafesinde okula erişebiliyorlar. Böylece yalnızca yurdun kendi imkanlarından değil, aynı zamanda okulun imkanlarından da sürekli olarak yararlanabiliyorlar.

2 Kişilik Odada

12,500 ₺

2 Kişilik Odada + 3 Öğün

23,700 ₺

Yurt Olanakları: Final üniversitesine yürüme mesafesindedir. Çift kişilik dolap ile birlikte 2 ayrı çalışma masası ve özel klima bulunur. Çatalköy yaşam merkezine son giriş saati 23:00’dür.

Final Üniversitesi Serinli Yurdu
Final Üniversitesi Serinli Yurdu

SERİNLİ YAŞAM MERKEZİ

Uluslararası Final Üniversitesi yurtları arasında olan Serinli Yaşam Merkezi, KKTC yurtları arasında en konforlu seçeneklerden birisidir. Tesisinde özel olarak yüzme havuzu ve spor salonu bulunan bu yurt ile birlikte öğrenciler, yurt imkanlarını en konforlu şekilde yaşayabiliyorlar.

2 Kişilik Odada

12,500 ₺

4 Kişilik Odada

9,000 ₺

Yurt Olanakları: Tesisinde yüzme havuzu ve spor salonu bulunan Serinli yaşam merkezi, etüt merkezi, peyzaj alanı ve çeşitli sosyal yaşam alanlarına sahip. Yurt içinde bulunan çamaşırhane servisinden öğrenciler ücretli olarak yararlanabiliyor. Tüm yurt güvenlik donanımı ile birlikte 24 saat izleniyor. Böylece tüm öğrenciler için güvenli bir yaşama da yer açıyor. Serinli Yaşam Merkezine son giriş saati 23:00 olarak belirlenmiştir. 

Oda Olanakları: Özel Televizyon, Özel klima, mini buzdolabı, banyo, WC

Beylerbeyi Yurdu- Final Üniversitesi
Beylerbeyi Yurdu- Final Üniversitesi

BEYLERBEYİ KIZ YAŞAM MERKEZİ

Âyrı ayrı 7 farklı birimden oluşan Beylerbeyi yaşam merkezinde her birimde 3 yatak odası ile birlikte özel imkanlar bulunuyor. Beyberbeyi yaşam merkezinde kalan öğrenciler, Bellapais’in muhteşem manzarası ve doğasına da yıl boyunca şahit olacaklar. Böylece yurtlarında huzur ve mutluluğu bulabilecekler.

2 Kişilik Odada

8,500 ₺

Yurt Olanakları: Her birimde ayrı olarak öğrencilerin kullanımına açık bir mutfak içinde ocağından buzdolabına, fırınına kadar tüm gerekli eşyalar mevcuttur. 

Oda Olanakları: Özel Televizyon, Özel klima, banyo, WC ve odaların katında çamaşır makinesi mevcuttur

Final Üniversitesi Liman Yurdu
Final Üniversitesi Liman Yurdu

LİMAN YAŞAM MERKEZİ

Uluslararası Final Üniversitesi yurtları arasında olan Liman Yaşam Merkezi, ne yazık ki öğrencilerinden çok olumlu şeyler duyamadığımız yurtlardır. Hem ekonomik olarak daha pahalı olan hem de kalite olarak diğer yurtlara göre daha alt seviye hizmet verdiğini duyduğumuz Liman yaşam merkezi, Girne’nin merkezinde yer alıyor. Yurt içi imkanlar düşük olsa da öğrencilerin rahatça gezebileceği, Girne içinde özel bir konuma sahip.

2 Kişilik Odada (Özel WC/ Banyolu)

10,000 ₺

2 Kişilik Odada (Özel WC/ Banyolu) «3 Öğün»

21,200 ₺

2 Kişilik Odada

9,000 ₺

2 Kişilik Odada «3 Öğün»

20,200 ₺

4 Kişilik Odada

8,000 ₺

4 Kişilik Odada «3 Öğün»

19,200 ₺

Her katta öğrencilerin kullanımına açık bir mutfak ile beraber klima, ocak, fırın, televizyon ve öğrencilerin çamaşırlarını yıkayabileceği, jetonlu çamaşır makineleri bulunuyor. Son giriş saati 23:00’dür


Girne Amerikan Üniversitesi Yurtları

Girne Amerikan Üniversitesi öğrencilerinin konaklayabileceği, üniversite tarafından  tahsis edilmiş özel yurtlar bulunmaktadır.

ELYSIUM COURT KIZ ÖĞRENCI YURDU
ELYSIUM COURT KIZ ÖĞRENCI YURDU

ELYSIUM COURT KIZ ÖĞRENCI YURDU

Girne Amerikan üniversitesi yurtları içinde yer alan Elysium Court Kız Öğrenci Yurdu, KKTC yurtları arasında yer alan en lüks yurt koşullarını sunanlardan bir tanesi. Elbette sunduğu lüks hizmetin yanı sıra ciddi ücretler de istiyor. Diğer üniversitelerin yurtları ile kıyaslandığında 2-3 kat daha pahalı olan Elysium Court Kız Öğrenci Yurdu, Girne Amerikan üniversitesinin hemen arkasında yer alıyor. Böylece dakikalar içinde okula erişebiliyorsunuz.

2 kişilik oda – Oturma Alanlı 1+1

12,000 ₺

1 kişilik oda

20,100 ₺

1 kişilik Lüx oda 

24,000 ₺

1 kişilik oda 1+1

28,200 ₺

Temizlik sistemi, diğer yurtlara göre biraz farklı olan Elysium Court Kız öğrenci yurdunda genel temizlik görevliler tarafından yapılırken oda temizliği tamamen öğrencinin sorumluluğundadır. Yurdun hemen altında bulunan çamaşırhane, pastane ve market de öğrencilerin kullanımı için oldukça uygun bir konumdadır.

GORDON BENNETT KIZ ÖĞRENCI YURDU
GORDON BENNETT KIZ ÖĞRENCI YURDU

GORDON BENNETT KIZ ÖĞRENCI YURDU

Girne Amerikan üniversitesine yakın bir diğer yurt olan Gordon Bennett kız öğrenci yurdu, özellikle uygun fiyatlı yurt arayan öğrencilerin tercih edebileceği bir yer.

4 kişilik oda

6,600 ₺

2 kişilik oda

8,400 ₺

1 kişilik oda 

12,000 ₺

Okula ulaşım yürüyerek 8-10 dakikada olsa da aynı zamanda GAÜ servisleri de özel olarak yurt önünde durarak öğrencilerin 2 dakikadan kısa bir sürede okula ulaşmasını sağlıyor. Özel Etüt odaları ile birlikte öğrencilerin kullanabileceği bilgisayarlar da yer alıyor.

Odaların temizliği haftada 1 kez görevliler tarafından yapılırken her gün yurt genelinde temizlik yapılmaktadır. Çamaşırhane, yemekhane, jenaratör ile birlikte yurt imkanları daha genişletilmiş halde sunuluyor.

UNIVER-CITY COMPLEX ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
UNIVER-CITY COMPLEX ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

UNIVER-CITY COMPLEX ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Girne Amerikan üniversitesi kampüsü yakınında yer alan Univer-City complex erkek öğrenci yurdu ile birlikte öğrenciler, 15-20 dakikalık bir yürüme mesafesi ile  okula erişebiliyor, Aynı zamanda okul servisleri ile 3-4 dakikada okula ulaşabiliyorlar.

2 kişilik oda Zemin kat

6,000 ₺

2 kişilik oda Bahçe veya Deniz Manzaralı

7,200 ₺

2 kişilik oda  Dağ veya Bahçe Manzaralı

8,100 ₺

2 kişilik oda Dağ veya Bahçe Manzaralı(Lüx)

9,000 ₺

Tek Kişilik Oda

12,000 ₺

Odaların temizliği haftada 1 kez görevliler tarafından yapılırken her gün yurt genelinde temizlik yapılmaktadır. Çamaşırhane, yemekhane, jenaratör ile birlikte yurt imkanları daha genişletilmiş halde sunuluyor.

LAU Yurtları
LAU Yurtları

Lefke Avrupa Üniversitesi Yurtları

Tüm yurtta ortak kullanımlı Wi-Fi internet hizmeti yer alıyor. Buna ek olarak ücret karşılığında öğrenciler çamaşırlarını, çamaşırhanede yıkayabiliyor. 

Kampüs içerisinde öğrencilere mesai saatleri içinde doktor, hemşire bulunmaktadır. Böylece öğrencilerin sağlığı da hijyeni gibi korunabilmekte.

3 Kişilik oda + günde 3 öğün yemek

17,745 TL

3 Kişilik oda

5,145 TL

2 Replies to “KKTC Yurtları Ve KYK Yurtları Öğrenci Rehberi 2021”

  1. Hocam,
    KYK kıbrıs taki tüm üniversiteler için geçerlimi? Benim Üniversitem Lefke Avrupa Üniversitesi. Ayda ne kadar ödeme yapılıyor.

  2. Yukarıdaki yurtlar için belirtilen ücretler yıllık mı yoksa dönemlik mi???? Dönüş yaparsanız çok sevinirim??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir