KKTC sokağa çıkma yasağı ihlali

KKTC’de 69 Kişi Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Etti

KKTC’de kısmi ve tam sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle birlikte polis kontrolleri de tüm hızıyla devam ediyor.

Bu süreçte halkın, kurallar dahilinde markete,  hastaneye vb. zaruri ihtiyaçlarını karşılamaları için sokağa çıkmalarına izin verilen KISMİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI  ve acil ihtiyaçlar dışında, polis bilgisi olmadan hiçbir şekilde sokağa çıkılmasına izin verilmeyen, saat 21:00 ile 06:00 arası TAM SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI kurallarına uymayan 69 kişi tespit edildi.


69 Kişi Kural İhlali Yaptı

Polis basın subaylığının vermiş olduğu bilgiye göre, dün yapılan polis denetimleri çerçevesinde 28 kişinin kısmi sokağa çıkma yasağı saatleri içinde kısmi sokağa çıkma yasağı kurallarına uymadığı tespit edildi. Saat 21:00 ile 06:00 arasındaki tam sokağa çıkma yasağında ise tam 41 kişinin yasağa uymadığı tespit edildi

28 Kişi : Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Saatlerinde Kurala Uymadığı

41 Kişi : Gece, Tam Sokağa Çıkma Yasağı Kurallarına Uymadığı

KKTC Polis
KKTC Polis

2 İş Yeri İse Yasağa Rağmen Çalışıyor

Sokağa çıkma yasağı tedbirlerinin yanı sıra alınan özek sektörde zaruri ihtiyaç dahilinde olmayan iş yerlerinin belirlenen tarihler içerisinde tamamen kapalı kalması, market, fırın gibi ihtiyaç hasıl olan iş yerlerinin ise gece saatlerinde tam sokağa çıkma yasağı varken kapalı kalması kararı alınmıştı.

Bu kurallara uymayan 2 iş yerinin, yasağa rağmen çalışmaya devam ettiği tespit edildi.


Yasağa Uymayanlar Tutuklandı

Konuyla ilgili yasağa uymayan kişiler tutuklanırken, polis soruşturması tüm hızıyla devam ediyor.

Koronavirüs gibi, insandan insana bulaşan virüslerden korunmanın en önemli adımı, insanların kendilerini izole etmeleriyle yapılabiliyor. Bu nedenle koronavirüs tedbirleri niteliğinde alınan bu kurallara uymamız önemli ve zorunludur.

KKTC Sağlık bakanlığı tarafından, bugün yapılan COVID-19 testlerinde River Side Otel’de çalışan 2 kişinin virüs testlerinin pozitif çıkması sonrasında otel çalışanlarının karantinaya alınacağı açıklandı.

BRT’de açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Ali Pilli, KKTC’deki koronavirüs salgını ile ilgili önemli gelişmeleri ele aldı. Haberin Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir