sokağa çıkma yasağı

KKTC’de Bazı Bölgelerde Tam Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

Dipkarpaz bölgesinde bir servis şöföründe yapılan COVID-19 testinin pozitif sonuç vermesiyle birlikte artan vaka sayısı tespiti nedeniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 15 yerleşim bölgesinde 7 gün süresinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.


Ersin Tatar, Sosyal Medya Üzerinden İlan Etti

Başbakanımız sayın Ersin Tatar’ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte sokağa çıkma yasağını 15 bölge için 7 günlüğüne ilan etmiş oldu. Ersin Tatar’ın paylaşımı şunları içeriyor;

“Bakanlar Kurulumuz, COVID19’a karşı mücadele kapsamında bugün saat 14.00’ten başlamak üzere aşağıda belirtilen yerleşim yerlerinde 7 gün boyunca kısmi sokağa çıkma yasağı kararını, tam sokağa çıkma yasağı seviyesine yükseltmiştir. Sokağa çıkma yasağı uygulanacak yerleşim yerleri, Ziyamet, Balalan, Esenköy, Yeşilköy, Gelincik, Boltaşlı, Derince, Taşlıca, Avtepe, Adaçay, Yenierenköy, Sipahi, Kuruova, Kaleburnu, Dipkarpaz’dır” .

Ersin Tatar - Sokağa Çıkma Yasağı İlanı

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilmeyen Bölgelerdekiler De Hazır Olmalı

Korona virüs tehdidinin hızı, KKTC’de şu ana kadar çok ciddi bir ivme kazanmış değil. Bununla birlikte zaman zaman COVID-19 testinin pozitif çıktığı bölgelerde ilan edilen sokağa çıkma yasakları ile birlikte, koronavirüs tehdidi ciddi oranda kontrol altına alınıyor.

Bununla birlikte şu an için sokağa çıkma yasağı ilan edilmemiş olan bölgede yaşayan insanların da şimdiden hazırlıklarını aşırıya ve stokçuluğa kaçmadan yapmaları gerekebilir. Bununla birlikte koronavirüs tehdidinin KKTC için çok ciddi bir risk olmadığını hatırlatır, paniğe neden olacak bir durumun söz konusu olmadığını söylemek doğru olacaktır. Her vatandaşın kendi tedbirini alması, kendi sağlıklarını korumaları COVID-19’dan korunmanız için yeterli olacaktır.


Dipkarpaz Bölgesinde 179 Korona Virüsü Testi Yapıldı

KKTC Sağlık bakanlığı, sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklamada Dipkarpaz bölgesinde yapılan test sonucu COVID-19 pozitif çıkan servis şöförünün ardından yapılan detaylı testlerin sonucunu yayınladı.

Sağlık Bakanlığı Dipkarpaz ve Yenierenköy’den gelen örneklerin testlerini gün boyunca sürdürmüştür.

En son alınan 102 testin sonucunda herhangi bir pozitif vakaya rastlanmamıştır. Bu testlerle birlikte bugün yapılan test sayısı 179′ a yükselirken, pozitif vaka sayısı 4’te kalmıştır.

KKTC Korona Virüsü Son Durumu

Yapılan yeni koronavirüs testleri ile birlikte 4 yeni pozitif vakaya daha rastlanmış ve KKTC’de bugüne kadar tespit edilmiş toplam vaka sayısı 61, hala aktifliğini koruyan pozitif vaka sayısı ise 32’ye yükseldi.

“Karpaz veYenierenköy bölgesinde yapılan testlere göre 4 pozitif vakaya rastlanmıştır”
Dün Karpaz veYenierenköy bölgesinde yapılan ve 77’si sonuçlanan testlere göre 4 pozitif vakaya rastlanmıştır.
Ülkemizde bugüne kadar tespit edilen vaka sayısı 61 olup, aktif pozitif vaka sayısı 32’ye yükselmiştir.

Güney Kıbrıs rum yönetimi, koronavirüs sebebiyle ekonomide oluşacak boşluğu düşünerek elektrik fiyatlarına %10 indirim uygulaması koydu.

Rum hükümetinden gelen öneriyi kabul eden Güney Kıbrıs Elektrik Kurumu, “Kıbrıs Düzenleme Kurulu” kararına uyarak elektrik fiyatlarında 2 aylığına %10 indirim uyguladı.

Bu karar, korona virüs salgını nedeniyle ekonominin halkı zorlayacağı gereksinimiyle alındı. Ekonomik olarak zor günler geçirdiğini bildiğimiz GKRY, kurul kararıyla %10 elektrik indirimi yaparken KKTC’de, KIB-TEK tarafından indirime dair … Haberin devamını gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir