kudret ozersay

Kudret Özersay’dan Önemli Açıklama: Güncelleme Getirildi

Az önce yapılan canlı yayınla birlikte başbakan yardımcısı ve Dışişleri bakanı Kudret Özersay, KKTC halkı için korona virüsü salgınına tedbir olarak ortaya konular sokağa çıkma yasağı konusunda gelişmeleri ve güncellemeleri açıkladı. İşte detaylar…

Kudret Özersay, az önce yaptığı açıklamada, KKTC’de ilan edilen kısmi sokağa çıkma yasağının ve saat akşam 21:00 ile sabah 06:00 arasında olan tam sokağa çıkma yasağı hakkında bir güncelleme getirildiği bilgisini verdi.


Sokağa Çıkma Yasağı 1 Hafta Daha Uzatıldı!

Sokağa çıkma yasağının tarihinde günelleme yapıldığını bildiren Kudret Özersay, kısmi ve tam sokağa çıkma yasağının 1 hafta daha uzatıldığını açıkladı. Bu açıklamasının detayları ise şu şekilde;

21:00 ile 06 arasında aktif olan tam sokağa çıkma yasağı, 1 hafta daha uzatılarak 17 Nisan 2020 tarihine kadar devam etmesi kararı aldı. Aynı şekilde marketlerin çalışma saatlerindeki düzen ve gündüz aktif olan kısmi sokağa çıkma yasağının da bu tarihe kadar devam edilmesi kararı alındı.

Karpaz Bölgesindeki Karantina Daraltıldı

Karpaz bölgesinde korona virüsü tespit edilmesi üzerine karantinaya alınmıştı. Kudret Özersay’ın az önce yaptığı açıklamalarda Karpaz bölgesinde yapılan karantinanın bölgesel olarak daraltıldığını açıkladı.

Karpaz bölgesindeki bölgesel kısaltmalar çerçevesinde, karantina içerisinde kalan bölgedeki tedbirlere herhangi bir şekilde değişiklik yapılmadığına, yapılan değişikliğin yalnızca bölgesel bir azaltma olduğuna dikkat çekti.


Özel ve Kamu Sektöründe Güncelleme

Bankalar hariç Kamu sektöründe çalışmaya verilen aranın 30 Nisan tarihine kadar devam edeceğini açıklayan Özersay, bunun yanı sıra Market, fırın, benzinci ve eczanenin dışında kalan özel sektörleri çalışmaya verilenen aranın 17 Nisan tarihine ertelendiğini açıkladı.

Okulda ve kreşlerde eğitime verilen aranın da 30 Nisan tarihine ertelendiğini söyledi.

31 Mart 2020 Tarihli Haber

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

KKTC Genelinde TAM Sokağa Çıkma Yasağı

Koronavirüsün hızla yayılmasıyla birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde alınan kısmi sokağa çıkma yasağına yeni bir düzenleme getirildi. Bu düzenleme ile birlikte KKTC genelinde saat 21:00 ile 06:00 arasında TAM sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Dün öğle sonrası gerçekleşen KKTC bakanlar kurulu toplantısında Başbakan Ersin Tatar başkanlığında koronavirüs tedbirleri için bazı kararlar alındı. Başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı Kudret Özersay, bu akşamdan itibaren saat 21:00 ile sabah 06:00 saatleri arasında  TAM sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Kudret Özersay, gezmeler, markete gitmeler ve ev ziyaretleri gibi davranışların artık mümkün olamayacağını vurguladı. Yapılan tüm çağrı ve tedbirlere rağmen insanların sıkça gezme ve markete gitmelerine devam ettiğini gözlemledikleri için böyle net bir karar alındığını belirten Özersay, kendisinin de yer aldığı, Başbakanlık Afet ve Acil durum yönetim komitesi’nin dün toplandığını da ekledi.  Haberin devamı…

Haberin devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir