Makale Yazarak Para Kazanma 6 Soruda 7,000 TL Kazanmak

Makale yazarak para kazanma trendi, virüs nedeniyle evde çalışmamız gereken şu son günlerde oldukça yükseklerde. Asıl soru ise, makale yazarak para kazanma fikrinin nasıl işlediği.

Makale yazarak para kazanmak, internet siteleri var olduğundan beridir incelenen, insanların ilgisini gereğinden fazla şekilde çekmiş ve çekmeye devam eden konulardan bir tanesi. Makale yazarak gerçekten para kazanmak mümkün mü? Eğer mümkünse ne kadar para kazanılabilir? İşte bu yazımızda tüm bunların cevabını bulacaksınız ve artık siz de makale yazarak para kazanma işine girişebileceksiniz.

Makale yazarak para kazanmak
Makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak para kazanma İçin Makale Nasıl Yazılır?

Öncelikle bilmeniz gereken konu, makale nasıl yazılır sorusundan yola çıkar. Makale yazmak denildiğinde akıllarda farklı ve yanlış düşünceler canlanabilir. Bu yüzden size şu şekilde konuyu özetlemek isterim. Makale yazmak için bir internet sitesi sahibi olmanız gerekir. İnternet siteniz varsa geriye kalan tek şey, makale yazacağınız konuyu bulmaktır.

Makale nasıl yazılır sorusuna verilebilecek çok net bir cevap yoktur ne yazık ki. Çünkü internette bizzat kendinizin de tecrübe edeceği üzere makale yazarak para kazanma uğruna makale bile denilemeyecek şeyler paylaşan pek çok site var. İnsanlar, site açarak para kazanma kavramını çok yanlış anlamış olacaklar ki bu kadar fazla internet çöplüğü sitesi var.

Site açarak para kazanma kavramını abartmış bu sitelerin başında Türkiye’nin en popüler gazetelerinin siteleri de var. Öyle ki bir haber için tıkladığınızda sizi 1000 kelimelik bir makale karşılar fakat makalenin hiçbir yerinde habere dair cevap bulamazsınız.

Bu tür içerikler çok para etse de okurları soğutmakta ve sizin sitenizi kafalarda pinlerler. Bu da zamanla popülaritenizin olumsuz bir şekilde gelişmesine ve ilerleyen süreçte okuyucu kaybetmenize ve terk edilmiş bir kasabaya dönen siteniz ile baş başa kalmanıza neden olabilir.

Makale yazarak para kazanmak kolay mı

Makale Yazmak Kolay Mı?

Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız, makale nasıl yazılır sorusuna da cevabınızı bulduysanız şimdi bir diğer önemli konuya geldiniz demektir. Site açarak para kazanma ya da makale yazarak para kazandıran siteler aracılığı ile para kazanmak için önce makale yazmayı öğrenmeniz gerekir. Makale yazarak para kazanma işi için makale yazmak kolay mı? Yoksa getirisinden çok daha zor bir işten mi bahsediyoruz?

Makale yazmak, toplumda 2 farklı düşünce ile lanse edilen bir iş. İnsanların büyük bir kısmı, makale yazarlığını gerçek bir iş olarak görmüyorlar. Fakat bilmeniz gereken bir nokta var: İnsanlar makale yazarak çok yüksek miktarlarda para kazanıyorlar. Bu da makale yazarlığını tam bir meslek haline getiriyor. İnsanların bir diğer kısmı ise makale yazarlığını çok zor bir iş olarak düşünüyor ve makale yazarak para kazanma fikrinden kolayca sıyrılıyor. Bu sorumuzun cevabı ise çok net!

Makale yazmak elbette çok kolay bir iş değil. Makale yazmak için birkaç basit adım ele alınır. Eğer bu noktada başarılı olursanız, makale yazarlığı sizin için sadece basit değil aynı zamanda eğlenceli bir iş halini alacaktır. Bu işi daha eğlenceli hale getirmenin yoluysa site açarak para kazanma konusundan geçiyor.


Makale yazarak para kazanmak için sahip olmanız gerekenler

Makale yazarak para kazanmak için sahip olmanız gerekenler, maddeler halinde bunlardır;

  • Kelime haznenizin geniş olması gerekir.
  • Pratik düşünceye sahip olmalı, problemlere kolay çözüm üretebilmelisiniz.
  • Kitap okumayı seven, fırsat buldukça okuyan biri olmanız gerekir
  • Yaratıcı ruhunuz olmalıdır. Böylece daha yaratıcı fikirler ile insanları büyülersiniz.
  • Gündemi takip etmeli, gündem konularından paylaşmalısınız.
Makale yazarak nasıl para kazanılır

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makale yazarak para kazanmak için sahip olmanız gerekenleri gördük. Şimdi asıl soruya geldik. Makale yazarak nasıl para kazanılır?

Makale yazarak nasıl para kazanılır diye bana her gün binlerce soru geliyor. Her soruyu tek tek cevaplamak yerine bu sayfaya yönlendiriyorum. Öncelikle Nasıl makale yazılır? Artık öğrendiniz. Makaleler yazma kurallarını da az çok öğrendiniz dersek Makale yazarak nasıl para kazanılır sorusuna gelelim.

Makale yazarak para kazanmak için üstün bir yazarlık tecrübenizin olmasına, New York Times gazetesine basılacak kadar usta içerikler üretmenize gerek yok. Üzülerek söylüyorum ki Türkiye pazarındaki trend makale sitelerinin büyük bir kısmı çöplük. Yine de çok sağlam paralar kazanabiliyorlar. Makale yazarak para kazanmanın altında reklam yatıyor.

Makalelerinizi Kendi Sitenizde Yayınlıyorsanız; Site Açarap Para Kazanma

Makale yazarak nasıl para kazanılır konusunun en etkili para kazanma adımı, makalelerinizi kendi sitenizde paylaşmak dolayısıyla site açarak para kazanma işidir. Makalelerinizi kendi sitenizde paylaşıyorsanız, para kazanmak için reklam almanız gerekmektedir. Reklam almak için firmaları tek tek arayıp size reklam vermelerini istemenize gerek yok tabi ki de. Bu işi bizim yerimize Google yapıyor.

Google Adsense sayesinde, firmalar, sizin sitenize reklam verebiliyor. Bu şekilde makalenizi okuyan bir okur, bu reklamlara tıkladığı an para kazanıyorsunuz. Ne kadar çok okur olursa o kadar çok tıklama alırsınız. Böylece kazancınız kat ve kat artar.

Makalelerinizi Satmak İstiyorsanız

Eğer yazdığınız makaleleri sitenizde yayınlamakla, Google’dan reklam almakla uğraşmak istemiyor, hızlı para kazanmak istiyorsanız, makale yazarak para kazanma yöntemlerinden en popüler olanlarından bir tanesi, makale satarak para kazanmaktır.

Özenle yazdığınız makaleleri, makale satış sitelerinden bir tanesine yükleyin. Genellikle aynı gün içinde satılır. Makalenizin ücreti ise, kelime sayısına göre sistem tarafından belirlenir. Piyasa sürekli değişse de aşağı yukarı 100 kelime için 1,50 TL kazanırsınız. Yani bu makale 1,000 kelime dersek, bu makaleyi satmış olsaydım 15 TL kazanırdım.

Bu tür siteleri internette yapacağınız ufak bir araştırma ile kolayca bulabilirsiniz.

0
Kendi Sitende (100 Kelime)
0
Satarak (100 Kelime)

Makele Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Makale yazarak ne kadar para kazanılır, az önce söyledik fakat daha iyi açıklanması için aynı zamanda makalelerinizi kendi sitenizde paylaşırsanız makale yazarak ne kadar para kazanılır bundan da bahsedelim.

Makale yazıp kendi sitenizde paylaşırsanız, makalenizi anlık olarak sattığınızdan çok daha yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Fakat bu çok kısa bir sürede gerçekleşmez. Makalelerinizi sitenizde düzenli olarak paylaşmalı, mümkünse günde en az 1 makale paylaşmalısınız.

Eğer her gün makale paylaşırsanız, 2 ay sonra ayda yaklaşık 300 TL kazanmaya başlarsınız. Kazanç oranınız, makale sayınız arttıkça katlanarak çoğalacaktır.

Makale yazarak ne kadar kazanılır

Makale Yazarak Kazandığınız Para Değer Mi?

İşte asıl sorumuza geldik. Makale yazarak para kazanma işini artık öğrendiniz. Peki, makale yazarak kazandığınız para değer mi? Bu kadar emek, bu kadar üretkenliğin sonucunda kazancınız, size yeter mi? Buna vereceğimiz cevap kişiden kişiye değişebilir tabi ki fakat ortalama olarak bir cevap verebilmek için iyice incelenmesi gereken bir konu bu.

Makale yazarak para kazanma konusu, sanıldığı kadar kolay değil demiştik. Öyle ki makale yazarak kazandığınız para bazen verdiğiniz emeğin yarısını bile karşılamaz. Özellikle makale yazmaya yeni başladıysanız, para kazanamadığınızı görünce üzülecek, yaptığınız işten soğuyacak ve hatta uzaklaşacaksınız. Fakat bu sadece geçici bir süreç.

Eğer pes etmez, her gün makale yayınlamaya devam eder ve okuyucu çekmeye başlarsanız, Google, bunun için size çok ciddi ücretler ödemeye razı. Bu yüzden burada asıl ele alınması gereken konu, emeğinizin karşılığı ise, Google, makale yazarak para kazanmak isteyen insanlara, emeklerinin karşılığını uzun vadede de olsa fazlasıyla veriyor.

Yine de emeksiz iş, para getirmez. Bu işi yapmaya karar verdiyseniz, para kazanmak için emek vermeniz gerektiğini de öğrenmeniz gerekiyor. Emek verirseniz, kaliteli yazılar yazarsanız makale yazarak para kazanmak sizin için hem çok kolay hem de emeğinizin karşılığını tam anlamıyla alacağınız bir iş olacak. Bu yüzden pes etmeyin, emek verin!

Makale yazarak para kazanma, site açarak para kazanma, makale yazarak para kazanma siteleri

2 Replies to “Makale Yazarak Para Kazanma 6 Soruda 7,000 TL Kazanmak”

  1. Makale yazarak para kazanma, adlı videonuzu izledim ve size sormak istediğim birkaç soru var ; öncelikle bu tarz bir web sitesi için ne kadar bütçeye ihtiyacımız var?(host,domain…vs) ve siz sitenin arayüzünü kendiniz hazır şablonlardan yada kodlayarakmı yaptınız yoksa bir tasarımcıdan yardım mı aldınız? mail ile dönüş sağlarsanız sevinirim…

    1. Uzaktan çalışmak isteyenler için güzel bir imkan ilk zamanlar geliri düşük olsada dediğin gibi zamanla artıcaktır diye düşünüyorum ✅

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir