KKTC'yi Görmezden gelen başbakan

O Ülkenin Başbakanı KKTC’yi Adeta Yok Saydı

Başbakan Milo Djukanovic, KKTC’nin koronavirüs başarısını görmezden gelerek “Karadağ, Avrupa’da aktif corona virüsü vakası bulunmayan ilk ülke oldu” dedi

Koronavirüs salgını sırasında Avrupa başta olmak üzere dünyanın her yerinde ölüm sayısı giderek artarken, KKTC’DEN SONRA Karadağ da aktif koronavirüs vaka sayısını 0’a indiren Avrupa’daki ilk ülke oldu.

Dün akşam yaptığı açıklamada Karadağ’da artık aktif koronavirüs vakasının kalmadığı sevincini paylaşan Djukanovic, “Böyle korkunç bir virüse karşı verdiğimiz savaşı kazandık. Karadağ, Avrupa’da aktif corona virüsü vakası bulunmayan ilk ülke oldu” dedi. 

Karadağ, eski Yugoslavya’yı oluşturan altı cumhuriyetten biriydi. Koronavirüs salgını sırasında en az yarayı alan ülkelerden bir tanesi de Karadağ oldu.

KKTC’yi Tanımadı Mı Unuttu Mu?

Avrupa’da aktif koronavirüs vakasını sıfırlamış ilk ülkelerden olan KKTC’yi hesaba katmayarak, “Avrupa’daki koronavirüs vakasını sıfırlamış ilk ülkeyiz” sevincini paylaşan Karadağ başbakanının bunu bir hata ile mi yaptığı yoksa KKTC’nin resmi olarak tanınmamasının bir sonucu olarak mı hesaba katmadığı bilinmiyor.


KKTC – Karadağ Koronavirüs Kıyaslaması

25 Mayıs 2020 itibariyle KKTC ve Karadağ koronavirüs vakalarının kıyaslaması ise şöyle oldu

Toplamda KKTC: 108 Toplam vakaya sahip olmuşken Karadağ: 324 Vakaya sahip oldu.

Vefat sayısında KKTC: 4 vefat verirken, Karadağ: 9 vefat verdi

Aktif vaka sayısı her iki ülkede de 0’da.

Karadağ Nerede

Karadağ Nerede? Karadağ’a Nasıl Gidilir?

Karadağ, Sırbistan, Bosna-Hersek gibi eski Osmanlı bölgeleri olan balkanların deniz kıyısında olan bir ülkedir. Karadağ’a gitmek için Türkiye üzerinden direkt uçuş olsa da gerek pahalılık, gerek süre sıkıntısı nedeniyle önce Sırbistan ya da Bosna-Hersek’e gidip oradan geçilmesi tavsiye edilir.

Başkenti Podgoritsa olan Karadağ’ın güncel nüfusu 619.800’dür. 

2 Replies to “O Ülkenin Başbakanı KKTC’yi Adeta Yok Saydı”

  1. Bence bunun sebebi siyasiler utanmalıdır yıllardır aldıkları vergilere bile sahip çıkamayanlar şimdi kalkmış bu açıklamayı kınıyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir