River Side Otel’de 2 Personelinde Test Pozitif Çıktı

KKTC Sağlık bakanlığı tarafından, bugün yapılan COVID-19 testlerinde River Side Otel’de çalışan 2 kişinin virüs testlerinin pozitif çıkması sonrasında otel çalışanlarının karantinaya alınacağı açıklandı.

BRT’de açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Ali Pilli, KKTC’deki koronavirüs salgını ile ilgili önemli gelişmeleri ele aldı.


River Side Otel Çalışanları Karantinaya Alınıyor

Bugün yapılan testlerde koronavirüs testi pozitif çıkan 2 vakanın, İngiltere’den dönen öğrencilere ayrılmış karantina merkezi olarak kullanılan River Side oteldeki çalışanlar olduğu açıklandı.

Ali Pilli, River Side Otel’de 2 çalışanın testinin pozitif çıkmasıyla birlikte yarın, otel personeli olan 75 kişinin karantinaya alınacağını ve bu süreçte kimlerle temasa geçtiklerinin belirleneceğini açıkladı.

Ayrıca İngiltere’den dönen ve 14 günlük karantina sürelerini tamamlayıp evlerine gönderilen bu öğrencilerin, ev izolasyonlarına devam etmeleri gerektiğini vurguladı.

Bakan Ali Pilli

Bakan Ali Pilli: Asılsız İddialara İtibar Etmeyin

Sosyal medyada yayılan bazı asılsız iddiaların dolaştığını da vurgulayan Pilli, dolaşan asılsız iddialara inanılmaması gerektiğini bildirdi. Yalnızca sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamaları itibar edilmesi gerektiğini açıkladı.

Aynı zamanda test sonucu pozitif çıkmış, River Side otel çalışanı bir kişinin markette görüldüğü iddialarının da asılsız olduğunu ve bu kişinin testinin negatif çıktığını açıkladı.


Sağlık Bakanlığı Günlük Olarak Detaylı Bilgi Paylaşımı Sağlıyor

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yaptığı açıklamalara Lapta halkının paniğe kapılmamalarını, şu an için yeni bulaşan bir virüsün söz konusu olmadığını bildirdi.

KKTC sağlık bakanlığı, dünyada benzerine kolay kolay rastlanmayan bir şeffaflık ile gün ve gün koronavirüs durumu, vaka sayısı, ölüm sayısı, tedavi sayısı, aktif ve iyileşmiş vaka sayısını açıklıyor. Bu tür bilgilere kolay bir şekilde KKTC sağlık bakanlığına ait resmi sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Anlık olarak KKTC halkı için bilgilendirmeyi tüm şeffaflığı ile birlikte yayınlayarak hem akıllarda pürüz kalmasının önüne geçiliyor, hem de asılsız iddiaların ortada dolaşmaları engelleniyor.

KKTC’de kısmi ve tam sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle birlikte polis kontrolleri de tüm hızıyla devam ediyor.

Bu süreçte halkın, kurallar dahilinde markete,  hastaneye vb. zaruri ihtiyaçlarını karşılamaları için sokağa çıkmalarına izin verilen KISMİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI  ve acil ihtiyaçlar dışında, polis bilgisi olmadan hiçbir şekilde sokağa çıkılmasına izin verilmeyen, saat 21:00 ile 06:00 arası TAM SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI kurallarına uymayan 69 kişi tespit edildi. Haberin Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir