sabahları kolay uyanmak için

İstediğiniz Saatte Uyanmanız İçin 3 Kolay Uyanmak Yöntemi

Sabahları kolay uyanmak için için pek çok şeyi deneriz fakat çoğunlukla işe yaramaz. Fakat bu sefer bu sorunu tamamen çözeceğiz. Sonuçları, yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir yöntem sayesinde sabahları istediğiniz saatte uyanmak için uygulamanız gereken yalnızca 3 adım var.

Bu yöntemler, bedeninizin sizi kendi kendine uyandırması gibi meditasyon yöntemleri değil. Daha çok günlük hayatta her zaman yaptığınız uyanma yöntemlerine ek olarak koymanız gereken bazı kurallar diyebiliriz. Bu yöntemler sayesinde kolay uyanmak için her gece umutla yatıp ertesi gün uyuya kalmayacaksınız.

Yöntemler oldukça basit aslında. Bu 3 adımın öncelikli hedefi bedeni uyanmaya hazırlamak, bedenin yataktan kalkarak harekete geçmesini sağlamak ve ardından iç organlarınızı harekete geçirerek tam anlamıyla uyanmanızı sağlamak. Gizemli gibi duruyor değil mi? Aslında olay tam olarak vücudumuzu ve psikolojisini tanımak ile ilgili.

Eğer bu yöntemleri kolay uyanmak için uygularsanız, ilk günden sabahları nasıl kolay kalktığınızı fark edeceksiniz. Bu yöntemin sihirli yanları yok. Tek yaptığınız, bedeninizi uyandırmak için çeşitli etkenlere başvurmak. Uyumanıza neden olan olumsuz etkenleri de aradan çıkartmak. Oldukça basit ama bir o kadar da etkili yöntemler.


Aç Karnına Uyuyun

İlk kuralımıza geldik. Öncelikle geceleri uyumadan önce aç olmanız, hem sağlık açısından hem de kilo vermenizi kolaylaştırmak açısından oldukça faydalıdır. Fakat burada ele alacağımız faydası, bizi erken uyanmak konusunda rahatlatması olacak.

Geceleri çok fazla yemek yediğinizde uyku çöker değil mi? O şekilde uyuduğunuzda, sabah uyanmanız neredeyse imkansız gibidir. Kendinizi koca bir fil gibi hissedersiniz ve bedeninizi yataktan kaldırmak neredeyse imkansızdır. Peki bunun sebebi ne? Neden çok fazla yemek yediğimiz gecelerin sabahında uyanmamız çok zor oluyor?

Siz uyuduğunuzda vücudunuz çalışmaya devam eder. Sindirim sisteminiz, tüm gün yediğiniz yemekleri yavaş yavaş eritmeye çalışır. Fakat vücudunuz sindirim işleminde ne kadar yorulursa siz de o kadar yorulursunuz. Geceleyin sağlıklı sebzelerden oluşan bir yemekten biraz yedikten sonra 2 saat dolaşıp uyuduğunuzda vücudunuz için işler oldukça basittir.

Tüm gece yapacak pek iş bulamayan vücudunuz, kendini dinlendirerek çalışır. Bu sayede, sabah uyanmaya çalıştığınızda yataktan kalkacak enerjiyi kendinizde bulabilirsiniz.  Tam tersi durumlarda bu enerji, gece yediğiniz yemekleri yakmak için kullanılır. Bu yüzden uyanmanız bir hayli zordur.

İşin özeti, sabah erken uyanmak için uyumadan 2 saat öncesine kadar hiçbir şey yeme. Akşam yemeklerini ise mümkün olduğunca sağlıklı, hafif yemeklerden seç. Böylece sabah uyandığında üzerinde o ağırlığı değil, hafiflik ve enerji hissedeceksiniz. Üstelik böylece çok mutlu uyanacaksınız.

Uyanma Saatinize Kurduğunuz Alarmı Yataktan Uzağa Koyun

Siz de uyanmak istediğiniz saate alarmı kurup sabah uyandığınızda alarmı kapatıp yanlışlıkla geri uyuyanlardan mısınız? Bunu çoğu insan yapıyor. İşin sonucunda ise kaçırılan sınavlar, kaybedilen işler geliyor. Uyandığımızda neler yapacağımıza çoğunlukla biz karar vermeyiz. Uykulu olduğumuzda vücudumuz ne isterse onu yaparız. Bu yüzden de kimi zaman uyuya kalırız.

Bununla başa çıkmanın en iyi yolu, sabah uyandığınızda alarmı hemen kapatamamanızdır. Bu sayede yataktan kalkmanız ve hareket etmeniz gerekecek. Her hareket ettiğinizde vücudunuz enerji yakar. Böylece uyku dünyasından kopmaya başlarsınız. Bir 10 dakika kadar yürüdükten sonra hiç uyuyamadığınız olmuştur. İşte bunun sebebi, budur.

Sabah alarmı masanıza ya da uzak bir koltuğa koyun. Yataktan kalkıp alarmı kapatmak zorundasınız sonuçta. İlk iş kalkın ve alarmı kapatmak için o zorlu yolda yürüyün. Yolun sonunda alarmı kapatıp yatağa dönseniz bile artık uyuyamayacak kadar enerji yakmış olacaksınız.


Kolay Uyanmak İçin Uyandığınızda Su İçin

Kolay uyanmak için sabah uyguladığınız bu yöntemlerden sonra su içmeniz de faydalıdır. Öyle ki her ne kadar bedenimiz hareket etse de henüz iç organlarımız uyuyor olabilir. Onları uykudan uyandırmak için yüzlerine su çarpmak iyi bir yol olabilir.

Uyandığınızda bir bardak su için. Böylece hem uyandığınızı anlayacaksınız hem de iç organlarınızın çalışması için ufak ama etkili bir iş vereceksiniz. Bu sayede, hem bedenen hem de ruhen uyanmış ve enerji dolu olacaksınız.

Sabah istediğiniz saatte uyanmak için uyguladığınız bu yöntemlerin başarılı olması için kendinize çeşitli oyunlar hazırlayabilirsiniz. Kulağa akşam çok basit gelen oyunlar, sabah uyandığınızda henüz beyniniz tam anlamıyla çalışmazken bir hayli zor gelecektir. Bu sayede oyununuzu çözmeye çalışırken sabah uyanmayı başarabileceksiniz.

Sabah kolay uyanmak için telefonunuza çeşitli alarm uygulamaları yükleyebilirsiniz. Bu uygulamaların temel amacı sizi uyandırmak için beyninizi kullanmanızı sağlamak. Örneğin zorlu matematik formülleri çözmenizi ya da gidip bir kitabın QR kodunu taratmanızı isteyebilir sizden. Bu sayede yataktan bir hışımla kalkarak hayata merhaba diyebileceksiniz.

Sabah istediğiniz saatte uyanmak aslında bu kadar basit. Yine de siz isterseniz çeşitli meditasyon yöntemlerine de başvurabilirsiniz. Size zarar vermediği sürece her şeyi deneyin. Böylece hem motive olacaksınız hem de sabah uyanma ihtimalinizi biraz daha yükselteceksiniz. Kolay uyanmanın anahtarı, uyanmayı istemenizden geçiyor.

Sabah erken uyanmak için,sabah istediğiniz saatte uyanmak,kolay uyanmak için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir